Bu yaz İzmir hattında yedi yeni rota sunan SunExpress, İzmir’den iç ve dış hatlarda haftada toplam 351 uçuş gerçekleştiriyor. SunExpress CEO’su Max Kownatzki, İzmir’in ana taşıyıcısı olarak İzmir’i dünyaya ve dünyayı İzmir’e bağlamaya devam ettiklerini söyledi.

Yaz sezonu için yedi yeni rota ile İzmir’de şimdiye kadarki en geniş uçuş ağına ulaştıklarını kaydeden Kownatzki, Türkiye’nin turizm elçisi olarak dünyanın dört bir yanından gelen ziyaretçilerin İzmir’in zengin tarihini, kültürel miraslarını ve eşsiz doğasını keşfetmeleri için çalışmaları sürdürdüklerini belirtti. 

Başkan Tugay açıkladı: Üniversite bursları hesaplarda Başkan Tugay açıkladı: Üniversite bursları hesaplarda

İzmir’i hem iç hatlarda hem de dış hatlarda en fazla noktaya bağlayan SunExpress olarak İzmir’den toplamda 58 destinasyona aktarmasız uçuş sunduklarını belirten Kownatzki, mevcut birçok dış hat rotasında frekans artışı gerçekleştirerek İzmir'den haftada 271 dış hat uçuşu ile misafirlerine daha fazla seçenek sunduklarını; yurt içinde de Adana, Antalya, Diyarbakır, Erzurum, Gaziantep, Kayseri, Konya, Malatya, Mardin, Samsun, Trabzon ve Van olmak üzere İzmir’den Türkiye’nin 12 şehrine uçuş düzenlediklerini kaydetti.

Kaynak: İGFA