Doğum günleri hariç özel günlere çok önemseyen biri değilim. Doğum günü, hayata gözümüzü açtığımız, bu evrende iyi kötü ne iz bırakacaksak o an başladığımız an. Kıymetli.

Fakat diğer günler sonradan uydurma, tüketme çılgınlığı üzerine kurulmuş günler gibi geliyor. Ama kutlayan herkese saygım sonsuz. O yüzden 14 Şubat haftası neler var İzmir’de onları anlatmak istedim. Sevdiceğini alıp gitmek isteyenler için 14 Şubat etkinliklerini aşağıya bırakıyorum.

Aşkla kalın!

Valentine's Day Düşlerin Ressamı Murat Yılmazyıldırım

Şirince’nin o eşssiz doğasında ve mistik ortamında bulunan Kayserkaya Evleri’nde Murat Yılmazyıldırım sahne alıyor. Düş Sokağı Sakinleri dediğimizde, ilk gençliğimizin melankolik ama bir o kadar da huzur veren şarkılarının sahibi geliyor aklımıza. 14 Şubat 2024 Çarşamba günü, Sevgililer Günü'nü unutulmaz kılacak müzikal bir deneyim için Murat Yılmazyıldırım, efsanevi performansıyla sahnede olacak. Düş Sokağı'nın özgün melodilerinden, duygu yüklü sözlerinden beslenen bu gece, aşkın ve sanatın büyülü buluşmasını yaşatacak. Konaklama seçenekleri için Kayserkaya Dağ Evleri ile iletişime geçebilirsiniz.

Valentine’s Dinner - House of Rene

Rene’nin eşsiz atmosferinde Beyza Başak akustik konseri ve sonrasında Alive DJ set ile devam edecek programda, güne özel hazırlanan menüler siz ve sevgilinize unutulmaz bir akşam yaşatacak.

O eşsiz sesiyle Gülden Karaböcek 6:45 Kordon’da

80’li yılların hem sansasyon dolu, hem acıklı sanatçısı unutulmaz şarkılarıyla Sevgililer Günü’nde sevenleriyle buluşacak. Nostalji dolu bu gece siz v partneriniz için unutulmaz olacak. 80’ler tutkunlarının kaçırmaması gereken bu konserin giriş ücreti kişi başı 500 lira.

14 Şubat Mehmet Erdem & Rubato Sevgililer Günü Özel

Mehmet Erdem ve Rubato’nun 14 Şubat Sevgililer Günü’ne özel olarak hazırladıkları ve şarkılarına doyum olmayan harika performansları ile mest olacağınız bu aşk dolu geceye hazır mısınız?

Sirius Production’ın İzmir Balçova Termal Otel’de hazırladığı ''14 Şubat Sevgililer Günü Özel’’ bu gece, Mehmet Erdem ve Rubato’nun seslendireceği enfes şarkılarla unutulmaz bir sevgililer günü hediyesi olacak.

İrem Derici -Hayal Kahvesi İzmir’de

Türk pop müziğinin enerjik, samimi ve esprili kadın vokallerinden İrem Derici, milyonların diline dolanan şarkılarını sevenleriyle birlikte söylüyor

Aşkta Galip Yoktur -Tiyatro

Birbirlerini çok seven fakat asla anlaşamayan yeni nesil aşıklar Erdem ile Eylem’in bol kahkahalı romantik komedi hikayesine hazır mısınız?

Aşk; İki kişinin birbirine karşı duyduğu bağlılık duygusu, yoğun sevgidir. Sözlük tanımı bu, fakat bunun da ötesinde boyutları da aşan bir durumdur ”Aşk”

Aşkı lüzumsuz bir savaş haline getiren Erdem ile Eylem, yeni nesil aşkların komik hallerini, kadın erkek ilişkilerindeki güç kavgasını ve tatlı çekişmeleri mizahi bir dille anlatıp finalinde çok başka bir boyutun kapısını açacak.

Peki sizce ”Aşk” lüzumsuz bir savaş mıdır? Kazananı var mıdır? Varsa da siz Erdem ile Eylem’in hikayesinde hangi taraftasınız?

Umut Şeddadi’nin yazıp yönettiği ve İrem Tuna’yla beraber oynadıkları bu oyun 14 Şubat Çarşamba saat 20.30’da Tiyatro Durağı Kültür ve Sanat Merkezi’nde tiyatro severlerle buluşacak.

Jamal Aliyev & Ece Dağıstan With Strings

Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi Şubat ayında dopdolu etkinliklerle içimizi ısıtmaya devam ediyor.

Jamal Aliyev & Ece Dağıstan With Strings İngiltere Classic FM tarafından “30 yaş altı dünyanın önde gelen 30 müzisyeni” arasında gösterilen Jamal Aliyev ve Viyana Müzik Akademisi konser piyanistliği eğitiminin ardından kariyerinde gerçekleştirdiği klasik ve farklı türlerde akustik projelerle müzikseverlerin yakından takip ettiği piyanist Ece Dağıstan, 14 Şubat günü Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde dinleyici ile buluşuyor.