Yeniköy’ün tahliyesine karar verildi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımla bir mahallenin boşaltılmasına karar verildiğini açıkladı.

Yeniköy’ün tahliyesine karar verildi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Twitter'da yaptığı paylaşımda, “Menderes ilçemize bağlı Yeniköy’deki sulama göletinde aşırı doluluk nedeniyle gelen su gövdeyi aşarak zarara neden oldu. Özel İdare tarafından yapılan ve geçtiğimiz yıllarda belediyemize devredilen sulama göletinin tehlike yarattığı ortaya çıktı” ifadelerini kullandı.

Gölette su tahliye çalışmasının da devam ettiğini belirten Soyer, paylaşımına şu ifadeler ile devam etti, “İzmir Valiliğimizin organizasyonunda Yeniköy mahallesinin boşaltılmasına karar verildi. Büyükşehir Belediyemiz tüm kurumsal gücüyle bu tahliye operasyonunda görev almaya hazırdır.”

Soyer, “Kent tarihinin rekor yağışlarından birini alan İzmir’de Balçova ve Ürkmez Barajlarında doluluk yüzde 100’e ulaşınca DSİ, suyun kontrollü tahliyesine başladı. Bölgedeki vatandaşlarımızın dikkatli olmasını rica ediyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2021, 21:16
YORUM EKLE

banner97

banner96