banner112
banner111

PTT işçilerine eylem çağrısı

Haber-Sen Genel Merkezi, PTT yönetimin işçilere yüklediği aşırı yükünün protesto edilmesi için eylem çağrısında bulundu. PTT işçileri, işyerlerinin önünde baskı ve mobbinge 'Hayır' diyecek

PTT işçilerine eylem çağrısı

Haber-Sen Genel Merkezi'nden şube ve temsilciliklere gönderilen yazılı açıklamada, “PTT yönetimi yıllardır personel eksikliğini gidermediği için, eksik personelle verilen kamu hizmeti ister istemez aksamaktadır. Aşırı iş yükü altında ezilen PTT emekçilerine baskı ve mobbing uygulamaktadır. Bazı illerde personel eksikliğinden kaynaklı biriken gönderilerin biran önce dağıtılması gerekliliği öne sürülerek pazar günlerinde de çalışmayı dayattığı yetmiyormuş gibi bir de 100-120 gönderinin dağıtımı için baskılarına devam etmektedirler” denildi.

ÜLKE ÇAPINDA OLACAK

Sendikanın kurulduğu günden bugüne PTT emekçilerinin zulüm altında ezilmesine karşı mücadele verdiği hatırlatılan açıklamada, “Tüm baskı ve saldırı politikalarınızı haklı onurlu mücadelemizle geri püskürtüp, hep ezilen emekçinin yanında olacağız. Sendikamızın aldığı karar gereği PTT işyerlerinin önünde basın açıklamaları yapılarak, PTT yönetiminin haksız hukuksuz uygulamalarını protesto ederek kamuoyu ile paylaşacağız. Bu kararımıza uygun olarak şube ve temsilciliklerimiz yapacakları basın açıklamalarında saatlerin uygunluğuna kendileri karar verecektir. Basın açıklamalarımızın kamuoyu oluşturması için diğer sendika ve demokratik kitle örgütleriyle birlikte hareket edilmesi sesimize ses gücümüze güç katacaktır. Konu hakkında gereken hassasiyetin göstereceğiniz inancıyla, gereğini bilgilerinize sunar çalışmalarınızda başarılar dileriz” ifadeleri kullanıldı.

YORUM EKLE