banner112

'Kölelik düzenine karşı birleşelim' çağrısı

KESK İzmir Şubesi, hükümetin enflasyona yönelik politikalarını eleştirerek, kölelik koşulları ve sefaleti dayatanlara karşı tüm emekçilerin birleşip mücadele etme çağrısında bulundu

'Kölelik düzenine karşı birleşelim' çağrısı

Konak'ta YKM önünde bir basın açıklaması yapan Kamu Emekçileri Sendikası Konfederasyonu (KESK) İzmir Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü Bülent Karakaş, ek bütçeden GES ve KKM'ye kadar bir çok uygulamanın yanı sıra yüzde 70'leri bulan enflasyon, ithalata dayalı sistem ve zam yağmurunun tüm kesimlerin belini büktüğünü aktardı.

'CEBE GİRMEDEN UÇTU'

Gelire Endeksli Senet (GES) adı altında ülkenin en önemli Kamu İktisadi Teşebbüslerinin bütçeye aktarılan hâsılat paylarına göz dikildiğini açıklayan Karakaş, “Önümüze konulan son fatura ise ek bütçe faturası. İktidar mevcut bütçeye tam 1 trilyon 85 milyarlık ek ödenek istiyor. Bununla bütçe giderlerinde yüzde 61.7, bütçe gelirlerinde ise yüzde 73.4 artış hedefleniyor. Yani söz konusu olan bir ek bütçe değil, adeta duble bütçe” dedi. Verilen enflasyon farkı ve toplu sözleşme zammının bile ceplerine girmeden uçup gittiğini kaydeden Karakaş, bayram müjdesi verilmek isteniyorsa her fırsatta dile getirdikleri 6 maddelik taleplerinin dikkate alınmasını istedi.

banner123
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner101

banner100