Kalbimizdesin Süleyman Alasya

Kahramanlar semtinde bulunan evinin önünde 23 Mayıs 2014 sabahı fenalaşarak hayatını kaybeden İzmir medyasının duayen isimlerinden ve gazetemiz yazarlarından Süleyman Alasya'yı ölümünün 6. yıldönümünde saygı ve özlemle anıyoruz.

Kalbimizdesin Süleyman Alasya

Gerek gazeteciliği, gerekse de örnek kişiliğiyle İzmir basınının sevilen isimleri arasında yer alan Alasya´nın ani vefatı büyük üzüntü yaratmıştı.

Adı park'ta yaşıyor

İzmir'de doğan Süleyman Alasya, mesleğe 1983 yılında Hürriyet Gazetesi spor servisinde başladı. 2001 yılına kadar Hürriyet Gazetesi'nde spor muhabiri ve köşe yazarı olarak görev yapan Alasya, daha sonra Yeni Asır, Haber Ekspres ve Yenigün gazetelerinde görev aldı. SKY TV ve Kanal 35'te futbol programları yaptı. İzmir Gazeteciler Cemiyeti, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, Türkiye Foto Muhabirleri Derneği ve Türkiye Spor Yazarları Derneği üyesi olan Alasya, son olarak 9 Eylül Gazetesi'nde spor köşe yazarlığı yapıyordu. Alasya, ayrıca Kanal 35 televizyonunda da 'Futbol Yorum' programını hazırlayıp sunuyordu. Evli ve iki çocuk babası olan Alasya, 23 Mayıs 2014'te geçirdiği rahatsızlık sonucu 62 yaşında hayata veda etti. Alasya'nın yaşadığı yer olan Kahramanlar'da 1421 Sokak'da adına yaptırılan park ise 12 Ocak 2016'da düzenlenen törenle açılmıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER