banner135

İZTO Başkanı Özgener: Atatürk yolumuza ışık olmaya devam ediyor

İzmir Ticaret Odası (İZTO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ün 84'üncü ölüm yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Özgener mesajında, "Türkiye Cumhuriyeti'ni bizlere armağan eden ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk; 84 yıl sonra da ilkeleri, değerleri ve eserleriyle yolumuza ışık olmaya devam ediyor" dedi.

İZTO Başkanı Özgener: Atatürk yolumuza ışık olmaya devam ediyor

Özgener mesajında, "Ata'mızın, 'Yeni Türkiye devleti temellerini süngüyle değil süngünün de dayandığı ekonomi ile kuracaktır. Yeni Türkiye devleti, cihangir bir devlet olmayacaktır. Fakat yeni Türkiye devleti bir ekonomi devleti olacaktır' sözünden aldığımız feyz ile, onun emanetlerini koruyarak, ülkemizi uygarlık ve gelişmişlik yarışında en üst seviyeye çıkarmak için yorulmadan çalışmak bizim en önemli görevimiz" ifadelerine yer verdi.

Özgener mesajını "10 Kasım 1938 tarihinde aramızdan bedenen ayrılsa da ilkeleri, fikirleri, eserleri ile yaşayan ve daima yaşayacak olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü vefatının 84'üncü yıldönümünde rahmet, minnet ve şükranla anıyorum" diye noktaladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner101

banner100