İzmir’de kaçak alkol operasyonu: 4 gözaltı

İzmir’de onlarca kişinin ölümüne neden olan kaçak alkolün imalat ve satışına yönelik devam eden operasyonda bugün 4 kişi gözaltına alınırken, yüzlerce litre kaçak içki ve kaçak içki malzemeleri ele geçirildi.

İzmir’de kaçak alkol operasyonu: 4 gözaltı

İzmir’de kaçak alkol imalat ve satışına yönelik İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma kapsamında Kaçakçılıkla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri ile koordineli olarak bugüne kadar yapılan 7 şüpheliye işlem yapılırken, toplamda 355 adet sahte kaçak bandrollü/bandrolsüz içki, 25 litre açık içki, 300 adet bandrol, 250 adet boş şişe, 55 adet kapak, 4 bin ml karamel ele geçirilmişti. Soruşturmanın gelinen aşamasında İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından bugün 4 şüpheli için daha operasyon talimatı verildi.
Bugün saat 06.00’da 4 şüpheliye yönelik operasyonda yapılan aramalarda, toplam 141 litre muhtelif ebatlarda kaçak rakı, 13 litre etil alkol, 2 adet 250 litrelik alkol yapımı için kullanılan tank, 275 boş şişe, 18 bin adet içki şişesi için etiket, 550 adet kapak, 1 adet ruhsatsız tabanca ve mermiler ele geçirildi.
Operasyonda 4 şüpheli gözaltına alınırken, dosya kapsamında şüphelilerle bağlantılı olan 4 şahıs daha tespit edilirken, soruşturmanın devam ettiği ifade edildi.

YORUM EKLE