İzmir’de Devrimci Marksizm etkinliği yapılacak

Devrimci Marksizm dergisinin 50. sayısı raflarda yerini alırken, İzmir’de dergi okurları, sayının ana dosyası olan “Postmodernist solun eleştirisi” konferansında bir araya geliyor.

İzmir’de Devrimci Marksizm etkinliği yapılacak

Lenin’in Ne Yapmalı? adlı eserinde belirttiği "Devrimci teori olmadan, devrimci bir hareket olamaz" sözünü kendisine şiar edinen Devrimci Marksizm dergisi, 16. yılında, 50. sayısı ile okurlarıyla buluşmayı hedefleyerek bir dizi konferanslar düzenleyecek. 13 Kasım 2022 Pazar günü İstanbul Kadıköy Kozyatağı Kültür Merkezi’nde ilki gerçekleştirilen Devrimci Marksizm dergisi 50. Sayı konferansının ikincisi, 27 Kasım Pazar günü İzmir Alsancak Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde yapılacak. Derginin 50.sayısının ana dosyası olan “Postmodernist solun eleştirisi”ni katılımcılarla birlikte tartışılması hedeflenen konferansa derginin yazarlarından Devrimci İşçi Partisi (DİP) Genel Başkanı Sungur Savran, akademisyen Alp Yücel Kaya, akademisyen Özgür Öztürk ve Volkan Sakarya katılacak.

Saat 14.00’da başlayacak olan konferans, İzmir’deki tüm Devrimci Marksizm dergisi okurlarını ve ilgilileri davet ediyor.

Konuşmacılar:

• Sungur Savran, Sınıf mücadelesi olarak Marksizm

• Özgür Öztürk, Post-Marksizmin sonu

• Volkan Sakarya, Postmodernizmin Marksist Eleştirisi

Tarih: 27 Kasım 2022 Pazar

Saat: 14:00

Yer: Alsancak Türkan Saylan Kültür Merkezi

Adres: Alsancak, Kıbrıs Şehitleri Cd. No: 12 Konak/İzmir

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2022, 19:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner101

banner100