EÜ'de üçüncü hasta da öldü!

Ege Üniversitesi Hastanesi’nde gerçekleşen olayda, nakil yapılan ve yoğun bakımda yaşam mücadelesini sürdüren Ali Uslu’nun hayatını kaybettiği öğrenildi.

EÜ'de üçüncü hasta da öldü!

İZGAZETE'nin haberine göre, Ege Üniversitesi'nde Filiz Tekin'den alınan organların nakli sonrası yoğun bakıma kaldırılan ve yoğun bakımda yaşam mücadelesini sürdüren son hasta Ali Uslu da hayatını kaybetti. Filiz Tekin'den alınan organlardan daha önce de Münire İnanç ve Arife Aykut hayatını kaybetmişti.

İzmir’in Ödemiş ilçesinde eşi tarafından dövülerek öldürülen Filiz Tekin’in iç organları ailesi tarafından bağışlanmış, Tekin’in bağışlanan organları Ege Üniversitesi Hastanesi’nde gerçekleşen nakil ile üç farklı hastaya nakledilmişti. 15 Aralık tarihinde gerçekleşen nakillerin ardından nakil yapılan hastalar 27 Aralık tarihinde kısa aralıklarla rahatsızlanarak yoğun bakıma kaldırılmış, böbrek nakli yapılan Münire İnanç ve karaciğer nakli yapılan Arife Aykut hayatını kaybetmişti. Böbrek nakil yapılan diğer hasta Ali Uslu ise yoğun bakımda yaşam mücadelesini sürdürüyordu. Yoğun bakımdaki Ali Uslu, Bugün yaşam mücadelesini kaybetti.

Eşini bugün kaybettiklerini söyleyen Uslu, "Bir hata, yanlış var ama nereden olduğunun ortaya çıkmasını istiyoruz. 3 haftada peş peşe hastalar hayatını kaybetti. Savcılığa suç duyurusunda bulunduk." dedi.

Ne Olmuştu?

İzmir'in Ödemiş ilçesinde eşi tarafından darbedildiği öne sürülen 38 yaşındaki kadın, 15 Aralık'ta Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesindeki 5 günlük yaşam mücadelesini kaybetmiş ve organları bağışlanmıştı. Kadının iki böbrek ve karaciğerinin nakledildiği hastalardan Arife Aykut ve Münire İnanç ölmüş, Ali Uslu da yoğun bakımda tedavi altına alınmıştı. Ölen Arife Aykut'un kızı Songül Aykut ile Münire İnanç'ın oğlu Yusuf İnanç sorumlular hakkında şikayette bulunmuştu. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi de iddialara ilişkin başlatılan incelemenin sürdüğünü bildirmişti.

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2020, 17:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER