Çeşme’de bakımevi tadilatı hızla sürüyor

Çeşme Belediyesi Bakımevi’nde iyileştirme ve tadilat çalışmaları Başkan Oran’ın hayvanseverlere söz verdiği şekilde devam ediyor. Bakımevinin dağ yolu da geçtiğimiz günlerde açıldı

Çeşme’de bakımevi tadilatı hızla sürüyor

Haber/ Özge GÜNERKEN

Çeşme Belediyesi’ne ait bakımevinde hayvanseverlerin yıllardır talep ettiği çalışmalar, yeni dönemle birlikte hız kazandı. Geçtiğimiz günlerde çalışmalarda gelinen son noktayı konuşmak üzere HAYTAP İzmir Temsilcisi Esin Önder, ÇESAL Başkanı Solmaz, Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran ve belediye yetkilileriyle bir araya geldi. Bakımevinin dağa bakan tarafında bulunan, bazı köpeklerin yaşamlarını sürdüğü bölgeye ulaşım neredeyse imkânsızdı. Buraya ulaşmak için yol talep eden hayvanseverlerin bu istekleri de yerine getirildi. Önder, “Senelerdir istediğimiz ancak açtıramadığımız en yukarıda gözlerden ırak canların olduğu yerin yolu nihayet açılmış. Oraya çıkmak ve besleme yapabilmek için dağa tırmanmak gerekiyordu. Bunun için teşekkür ediyoruz” dedi.

Ameliyathane yenileniyor

Toplantıda diğer tadilatlarla ilgili de bilgi aldıklarını belirten Önder, “Ameliyathane yenileniyor, dolaplar konulmuş. İlk bölüm kafeslerine karo döşenmiş. Kedi kafesleri tamir edilerek, küçük eve konulacak. Ziyaretçiler için bölüm yapıldı. Tüm kulübeler elden geçirilmiş ve üzerleri kaplanmış. Demirler boyanmış. Yemek pişirilen bölüm de onarılmış. Tadilatlar hızla sürüyor. Ayrıca başkanımızdan mesai sonrasında da veterinerliğin çalışması ve üçüncü bir veteriner hekim alınması talebinde bulunduk. Yeni bir araç alınmasının da iyi olacağını bildirdik. Başkanımız bizi hep olumlu karşılıyor. Tabii maddi olanaklar çerçevesinde elden gelen tüm isteklerimizin zaman içinde olacağına inanıyoruz” diye konuştu.

YORUM EKLE

banner92