banner109

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı istifa etti

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı istifa etti
Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur istifa etti.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın istifasını istediği belediye başkanlarından Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı AKP’li Edip Uğur, hem AKP'den hem Belediye Başkanlığı'ndan istifa etti.Edip Uğur'un istifa esnasında ağladığı iddia edildi.

İstifası istenen Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur açıklamasında;"Yolsuzluğunuz yok, usulsüzlüğünüz yok, başarısızlığınız yok, FETÖ bağlantınız yok ama ailenize ve evinize kadar ulaşan tehditler. Katlanacak bir durum olmanın ötesine geçmiştir. AKP'de siyaset yapma imkanımız ortadan kaldırılmıştır. Partimden ve belediye başkanlığı görevimdem ayrılıyorum.
Tek endişem başladığımız projelerin yarım bırakılarak insanlarımızın beklentilerinin boşa bırakılmasıdır. Bundan önce veda ve vefa vurgusu yapmıştım. Şimdi bütün varlığımla külli iradeye teslim olarak cüzzi irade ile milletime vefa gösteriyorum. Partime ve başkanlık görevime burada veda ediyorum.
İnancım ve itikatım gereği olanda hayır vardır. Üzgün, kırgınım ama huzurluyum. Çünkü vicdan rahatlığı ile bu kararı almış bulunuyorum. Bugüne kadar aldığım görevlerde hemşehrilerime hizmet etme gayretinde oldum. Bana destek olan herkese ve aile teşekkür ediyorum. " dedi.

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2017, 16:20
YORUM EKLE

banner97

banner96