banner135

'Anaokulu istemiyoruz' pankartına tepki verdiler

Bornova'da bir anaokulunun öğrencilerinin seslerinden rahatsız olan vatandaş balkonuna 'anaokulunu mahallemizde istemiyoruz' diye pankart astı. Okul sahibi ve veliler, “Hiç mi çocuk olmamış” diyerek tepki gösterdi

'Anaokulu istemiyoruz' pankartına tepki verdiler

Haber/ Didar DEMİRCİ

İzmir’in Bornova İlçesi Evka 3 Mahallesi'nde yer alan Profesörler Sitesi’nde ikamet eden bir vatandaş, evinin karşısındaki anaokulunun öğrencilerinin seslerinden rahatsız olduğu için evinin balkonuna pankart astı. 30 - 35 yaşlarında, yalnız yaşayan bir erkek olan vatandaşın, anaokulunda eğitim gören çocukların bahçeye çıktıkları sırada çok ses yaptığını iddia ederek bir çok kez farklı kurumlara şikayette bulunduğu öğrenildi. Şikayetleri karşısında sonuç alamayan kişi çözümü üzerinde: “İzmir’in en sessiz ve sakin semti Profesörler Sitesi olarak mahallemizin huzur ve sessizliğini bozan bu anaokulunu mahallemizde istemiyoruz. Semt sakinleri!” yazan pankart asmakta buldu.

'Hiç mi çocuk olmadı?'

Her ne kadar açılan pankartta büyük bir kitlenin rahatsız olduğu gibi bir imaj çizilse de site sakinlerinin yaşanan bu tatsız durumla ilgisi olamdığını vurgulayan anaokulunun kurucu ortağı Hasan Ata Açıkel, mahalledeki komşularıyla 10 yıldır huzur içinde ve hiçbir sorun olmadan yaşadıklarını söyledi. Açıkel, “Sabah saat 08.00’de eğitime başlıyoruz ve saat 18.00’de mesaimiz bitiyor. Bu süreçte çocukları sabah 1 saat ve öğleden sonra 1 saat dışarı çıkartıyor, açık alanda oyun oynamalarını sağlıyoruz. Dışarı çıktığımızda çocukların seslerinden rahatsız olmuş ve sitedeki diğer insanlara gidip, imza toplayalım gönderelim demiş. Şahsı hiç görmedim. Biz Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı, yetkili bir okuluz. Bizimle bu şekilde uğraşması normal değil. Bu hareketine velilerimiz de tepki gösterdi” diye konuştu. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner101

banner100