banner109

Alperen'in ölümüne neden olan kreşe tepki büyüyor

Alperen'in ölümüne neden olan kreşe tepki büyüyor
İzmir’in Çiğli İlçesi’nde, gittiği kreşin servisinde uyuduğu için unutulan ve saatlerce havasız kaldıktan sonra yaşamını yitiren 3 yaşındaki Alperen Sakin’in ölümünden sorumlu tutulan kreşe tepkiler dinmiyor.

Kreşin önünde toplanan aileler ve vatandaşlar okul yönetimine olayı saklamaya çalışmasından dolayı tepki gösterdi. Çocuğunu aynı kreşe gönderen Berat Hayta, “Bu sorumsuzluğu kabul etmek mümkün değil. Olay affedilmeyecek bir olay. Bir çocuğun 8 saat bir arabada unutulması normal bir durum değil. Çok acı çektiren bir durum. Çocuğun ölümünü gizlemeye çalışmaları, soğukkanlı davranmaları çok korkutucu. Biz bunların mutlaka ceza almasını istiyoruz. Bu herkesin çocuğunun başına gelebilir. Bunların içeri girmesi ve çıkmaması lazımö dedi.

Kreşe kızını gönderen bir başka anne Meral Kuman, “Benim çocuğumda o kreşe gidiyor. Olayın yaşandığı gün serviste 10 çocuk vardı. Ben bunu biliyorum ancak onlar bilmiyorum. Sertifikasının olmadığı yönünde duyumlar var. Aşçıymış, başkasının sertifikasıyla çalışıyormuş" şeklinde konuştu.

Kreş görevlilerinin Alperen’i örtüye sarılı olarak hastaneye götürüldüğü gördüğünü söyleyen Gülçin Tomruk, “Olayın yaşandığı gün Alperen bir öğretmenin kucağında örtüye sarılı halde önce servisten indirilip okula sokuldu. Daha sonra ise yine aynı şekilde akşam saatlerinde hastaneye götürüldü. Hastaneye giriş saatini 17.11 olarak göstermişler. Ancak saat 20.00 gibi götürdüler. Olayın üstünü örtmeye çalıştılar" dedi. Bazı öğrenci velileri ise okul müdürünün kreşin karşındaki evinde olduğunu iddia ederek kapıyı açmasını istedi. Öfkeli aileler kapının açılmaması üzerine binadan ayrıldı.

YILSONU GÖSTERİSİNDEKİ MUTLU ANLARI ORTAYA ÇIKTI

Öte yandan minik Alperen’in kreşin yılsonu gösterilerinde oynadığı mutlu onları ortaya çıktı. Görüntüler de minik Alperen’in arkadaşlarıyla dans ettiği görülüyor.

//ajans.dha.com.tr/images/videos/2017_08/2017_08_17/1664144/izmir_okul_servisinde_unutulan_3_yasindaki_alperen_havasizliktan_oldu_detay-rop.mp4

Kreş servisinde unutulduğu için havasızlıktan yaşamını yitiren 3 yaşındaki Alperen Sakin’in ölümü ile ilgili kreş yetkililerinin ilk ifadelerinde yalan söyledikleri ortaya çıktı. Alperen’in uyku saatinde uyuduğunu ve bir daha uyanmadığını söyleyen okul yetkilileri, polisin ısrarlı sorgusu sonrasında gerçeği açıkladı. Alperen’in dedesi 64 yaşındaki Sabahattin Sakin, torunun can verdiği kreşin önüne gelerek, "Torunumu öldürdünüz, torunumu bana geri verin" diyerek feryat etti. İzmir Otobüsçüler ve Umum Servis Araçları İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Hasan Basri Bostancı ise okul servisinin korsan olduğunu ve hiçbir kurumdan belgesi bulunmadığını açıkladı.


Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2017, 15:20
YORUM EKLE

banner97

banner96