banner112

9 Eylül 10 yaşında!

İzmir Gazeteciler Cemiyeti’nin Türk basınına kazandırdığı, adını şehrin ve yurdun kurtuluş tarihinden alan 9 Eylül Gazetesi ise bugün tam 10’uncu yaşını kutluyor.

İzmir Gazeteciler Cemiyeti 28 Temmuz 1946’da mesleki dayanışmasının çatısı olmak, halkın doğru, tarafsız ve gerçek haber alma, demokrasinin çok seslilik ilkesini canlı tutmak amacıyla kuruldu. Kuruluşundan bu yana tam 76 yıldır her geçen yıl deneyim kazanarak, mesleğin verdiği onur ve dayanışmanın gücüyle düşünce ve ifade özgürlüğünün savunucusu olarak ilkelerinden taviz vermeden yoluna devam ediyor. İzmir Gazeteciler Cemiyeti’nin Türk basınına kazandırdığı, adını şehrin ve yurdun kurtuluş tarihinden alan 9 Eylül Gazetesi ise bugün tam 10’uncu yaşını kutluyor. İlkeli duruşu ve kent gündemini belirleyen önemli haberleriyle birçok ödüle değer görülen 9 Eylül Gazetesi, yayın hayatına başladığı ‘Gelecekten Hepimiz Sorumluyuz’ ilkesiyle okuyucusuyla buluşmayı ve okurlarından aldığı destekle bağımsız gazetecilik yapmayı sürdürecek.

Bu özel gün için İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Dilek Gappi, İzmir Gazeteciler Cemiyeti Onursal Başkanı Atila Sertel ve bir önceki dönem İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Misket Dikmen birer yazı kaleme aldılar... İşte yazılar;

DİLEK GAPPİ'NİN 'BOYUN EĞMEDİK, EĞMEYECEĞİZ' YAZISI İÇİN TIKLAYINIZ

ATİLA SERTEL'İN 'SABREDİN, MÜCADELE EDİN, UMUDU ASLA YİTİRMEYİN' YAZISI İÇİN TIKLAYINIZ

MİSKET DİKMEN'İN '76 YILLIK ÇINAR' YAZISI İÇİN TIKLAYINIZ


 

Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2022, 11:59
banner123
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kerim Küçük
Kerim Küçük - 2 hafta Önce

Nice Yıllara

SIRADAKİ HABER

banner101

banner100