Fenerbahçe, teknik direktör değişikliğinin ardından transfer çalışmalarına hız verdi. Sarı-Lacivertli ekip, orta saha takviyesi için hedef olarak koyduğu isimlerden biri olan Lazar Samardžić için resmi teklifte bulunduğu iddia edildi. İtalyan gazeteci Yağız Sabuncuoğlu'nun haberine göre, Fenerbahçe, Udinese forması giyen genç oyuncu için en iyi teklifi yapan takım konumunda. Ancak transferde işler sarı-lacivertli ekibin beklediği kadar kolay yürümeyebilir.

Galatasaray'ın şampiyonluk kupası yamaç paraşütüyle uçuruldu Galatasaray'ın şampiyonluk kupası yamaç paraşütüyle uçuruldu

Udinese ve Samardžić'in Kararı

Udinese cephesi Fenerbahçe'nin teklifine sıcak baksa da son karar Samardžić'e ait gibi görünüyor. Genç orta saha oyuncusunun, kendisine gelen tüm teklifleri değerlendirmek istediği ifade ediliyor. Bu durum transferde işleri biraz karışık bir hale getirebilir.

Mourinho Faktörü

Transferde sürpriz bir gelişme ise iddialara göre Portekizli teknik direktör Jose Mourinho'dan geldi. Habere göre, Samardžić, Mourinho ile çalışma fikrinden oldukça etkilenmiş durumda. Bu durum Fenerbahçe'nin elini güçlendiren bir unsur olarak görülüyor. Ancak unutulmamalı ki Samardžić'e talip olan bir başka takım daha var: Lazio.

İtalyan Basını: 20 Milyon Euro

İtalyan basınında yer alan haberlere göre Fenerbahçe, Samardžić için Udinese'ye 20 milyon euroluk bir teklif sundu. Lazio cephesinin ise bu rakama yakın bir teklifle masada olduğu iddia ediliyor. Transferde son kararın oyuncunun kendisinden çıkması bekleniyor. Samardžić, kariyerine yön verecek bu kritik kararında kendisini en çok etkileyecek faktörün ise hangi takım olduğu merak konusu.

Editör: Kazim Bozkurt