Altan Erbulak, bana göre büyük sanatçı olduğu gibi büyük bir güldürü ustası olarak ün yapıp bu evrenden ayrıldı. Kendisini iyi tanırdım. Her yıl belli aylarda, belli sürelerde İzmir'e gelir, Fuar Açıkhava Tiyatrosu'nda ortağı Metin Serezli ile tiyatro yaparlardı. Bu süre en az iki ay kadar devam ederken biz de onların ortak yaşamlarına tanıklık ederdik. 

Altan Erbulak  ve Metin Serezli ile sezon öncesi maçları çok konuşulur durumdaydı. Serezlispor ile Erbulakspor çarpışırdı. Böylesine bir maçta hakem de Engin Kurt'tu. Maçın içinde bir pozisyonda Metin Serezli sakatlandı. Hakem Kurt, uzun bir düdükle maçı durdurdu. Altan Erbulak, hakemin yanına giderek "Ne oldu?" diye sordu. Hakem, Serezli'nin sakatlandığını söyleyince Erbulak, "Bize ne Serezli'den?" deyip maçın devam etmesini söyledi. Bu duruma herkes gülerken güldürü ustası, aksine tavrını değiştirmeden maça ve topa şutunu atıyordu. 

Maçın sonunda Erbulak, "Ortaklık başka, maç başka"  deyip esprisini devam ettirdi. Erbulak da Metin Serezli de bu dünyadan göç ettiler ama hala onların geride bıraktığı eserlere şapka çıkıyor. Sporun içinden bir anı da sizlere gelsin istedim.