Trabzonspor'un 28 yaşındaki Kuzey Makedonyalı futbolcusu Enis BardhiTrabzonspor Dergisi'ne röportaj verdi.

Duran topları kullanırken isabet yüzdesi nedeniyle kendisine 'Keskin Nişancı' diyenlerin çok olduğunu belirten Enis Bardhi, "Trabzonspor'da her şeyin bir parçası olmaktan dolayı müteşekkirim çünkü burası, çok büyük bir kulüp. Buraya geldiğimde bu ligin şampiyonu olmuş bir takıma geldiğimi her yönüyle hissettim. Bu insanlarla çalışmaya devam ederek önemli işler başarmak istedim.

Geçen yıl işler istediğimiz gibi gitmedi, herkes adına zorlu geçti. Ayrıca kendi adıma zorlayıcıydı çünkü katkı veremediysem, kazansak da kaybetsek de iyi oynasak da kötü oynasak da kendimi üzgün ve kötü hissediyorum. Geçen yıl haftalar geçtikçe üzüntüm daha da artıyordu. Bu, ne kulüple ne de kişilerle ilgiliydi. Üzüntümün sebebi, kendi adıma yardım edemiyor ya da takıma katkı veremiyor olmaktı"

'Bu yıl daha iyi başladık'

Zaman geçtikçe daha iyiye gitmeye başladığını ifade eden yıldız oyuncu, ''Kafamı daha rahatlatmaya ve akışına bırakmayı öğrendim. Sonrasında da adım adım en iyi yapabildiğim şekilde oynamaya başladım. Çok da iyi hissetmeye başlamıştım ve kendime şu sözü söylemiştim; ne olursa olsun hep mutlu olacağım çünkü yaklaşık bir yıl gibi uzunca bir süreç boyunca iyi hissetmemiştim. Bu yıl daha iyi başladık diye düşünüyorum, umuyorum işler istediğimiz gibi gider. Bir planımız var ve önümüzde yapmamız gereken önemli işlerimiz var ve sezon sonunda da bunları başardığımızı görmeyi çok isterim" dedi.

Sivasspor, Süper Lig'de yarın Kayserispor'u konuk edecek Sivasspor, Süper Lig'de yarın Kayserispor'u konuk edecek

'Messi ile karşılaştırmaya sokulmak bile iyi hissettiriyor'

İspanya'da oynadığı dönemde Messi'den sonra en fazla frikik golü atan oyuncu olduğunun hatırlatılması üzerine Bardhi, "Ondan daha iyi olduğum zamanlar da oldu çünkü ben 25 faul atışında yedi, o ise 52 faul atışında sekiz gol atmıştı. Yüzdeye bakınca ben daha iyiydim. Biraz da gerçeğin olduğu bir şaka diyelim. Bu türden karşılaştırmaları yaptıklarında kendimi gerçekten çok iyi hissediyorum. Gelmiş geçmiş en iyi oyunculardan birisiyle bir karşılaştırmaya sokulmak bile tabii ki iyi hissettiriyor. Kendimi çok iyi ve gururlu hissediyorum. Her gün daha fazla çalışma ve ona yaklaşabilme hırsını veriyor bu durum.

Henüz 22 yaşındayken ve bir sezonda yedi frikik golü attığında tabii ki ister istemez biraz havalı bir duruş da oluyor çünkü gençsin ve nasıl davranman gerektiğini bilmiyorsun ama şu an hayatımda en sakin olduğum, en iyi süreci yaşadığım bir dönemdeyim. Geçmişe dönüp baktığımda yaptıklarımdan gurur duyuyorum diyebiliyorum" diye konuştu.

Kaynak: HABER MERKEZİ