banner112

TÜMA’dan İYTE’ye tam puan rektör Baran'a Gümüş Ödül

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü (İYTE) Türkiye Üniversite Memnuniyet Araştırması’ndan (TÜMA) tüm kategorilerde A+ (A plus) aldı. İYTE Rektörü Prof. Dr. Yusuf Baran ise Rektör Performansı Değerlendirme Ölçeği sonuçlarında “Gümüş Ödül” almaya hak kazandı.

TÜMA’dan İYTE’ye tam puan rektör Baran'a Gümüş Ödül

Türkiye Üniversite Memnuniyet Araştırması (TÜMA) 2022 sonuçları açıklandı. İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü (İYTE) TÜMA’daki tüm kategorilerde A+ alarak, Türkiye’de ilk 10 üniversite arasında adını yazdırdı. İYTE, Devlet Üniversiteleri Genel Memnuniyet Sıralamasında ikinci, tüm üniversitelerin yer aldığı Üniversitelerin Genel Memnuniyet Sıralamasında üçüncü olma başarısı gösterdi.  Ayrıca, İYTE Rektörü Prof. Dr. Yusuf Baran da Rektör Performansı Değerlendirme Ölçeği sonuçlarında “Gümüş Ödül” almaya hak kazandı.YAKLAŞIK 48 BİN ÖĞRENCİ DEĞERLENDİRDİ
TÜMA anket çalışmasına katılan toplam 199 devlet ve vakıf üniversitesinden 47 bin 682 öğrencinin değerlendirmeleri sonucunda İYTE, devlet üniversiteleri arasında ikinci, vakıf üniversitelerinin de dahil edildiği sıralamada ise üçüncü sırada yer aldı. Yine aynı araştırmanın ikinci ayağı olarak yapılan Rektör Performansı Değerlendirme Ölçeğinde öğrencilerden öğrenim gördükleri üniversitenin rektörüne ilişkin veri toplandı. Analiz sonrasında Rektör Baran, Gümüş Ödüle layık görüldü.

İYTE A+
İlk olarak 2016 yılında yapılan Türkiye Üniversite Memnuniyet Araştırmasında tüm kategorilerde A+ alarak dikkatleri üstüne toplamaya devam eden İYTE, aynı zamanda Kişisel Gelişim ve Kariyer Desteği kategorisinde devlet üniversiteleri sıralamasında birinci oldu.
Üniversite Araştırmaları Laboratuvarı (ÜniAr) tarafından düzenlenen ankette, Üniversitelerin; yerleşkenin ve yaşamın doyuruculuğu, akademik destek ve ilgi, kurumun yönetim ve işleyişinden memnuniyet, öğrenme imkân ve kaynaklarının zenginliği, kişisel gelişim ve kariyer desteği gibi kategorilerde sıralamaları yer alıyor. Sıralamalarda, üniversitelere ‘A+’, ‘A’, ‘B’, ‘C’, ‘D’ ve ‘FF’ gibi notlar veriliyor.,

Güncelleme Tarihi: 21 Temmuz 2022, 14:34
banner123
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner101

banner100