banner112
banner111

İzmir'de 60 bin esnaf desteklenecek

İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Zekeriya Mutlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın duyurduğu hibe desteği kapsamında İzmir'de 60 bin 74 esnafa destek sağlanacağını açıkladı.

İzmir'de 60 bin esnaf desteklenecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hafta başında yaptığı açıklamada iki gruba ayrılacak esnafa 3'er bin ve 5'er bin lira hibe yaptığı verileceğini açıklamıştı. Esnafa verilecek hibe desteği memnuniyetle karşıladıklarını belirten İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İESOB) Başkanı Zekeriya Mutlu, ‘Destekler sevindiricidir ancak salgın sürüyor, kalıcı önlemlerle güçlendirilmelidir’ dedi.

Açıklamaların salgından ağır hasar alan meslek gruplarındaki esnaf sanatkarları bir ölçüde rahatlattığını kaydeden Mutlu, ‘Yapılan açıklamalara dayanarak Esnaf Sicil kayıtlarımızdan çıkardığımız verilere göre, İzmir’de bu yardımlardan toplamda 60 bin 74 esnaf sanatkar yararlanabilecek. 5 bin lira destekten 14 bin 232 üyemiz 71 milyon 160 bin lira, 3 bin lira destekten 45 bin 842 üyemiz 137 milyon 526 bin lira tutarlarında yararlanabilecek. Yani toplamda 60 bin 74 üyemizin 208 milyon 686 bin lira hibe destek alabilmesi söz konusu. Bu hiç de azımsanacak bir rakam değil. Cumhurbaşkanımıza, hükümet üyelerine, Ticaret Bakanlığı’na ve Esnaf Sanatkarlar Genel Müdürlüğü’ne teşekkür ediyoruz. Bu tür desteklerin bir kereye mahsus değil, sürecin sonuna kadar düşünülmesi daha doğru olacaktır’ diye konuştu.

YORUM EKLE

banner101

banner100