İEÜ'de mezuniyet gururu

İzmir Ekonomi Üniversitesi'nin (İEÜ) 2018 yılı mezunları iş dünyasına adım attı.

İEÜ'de mezuniyet gururu
İzmir Ekonomi Üniversitesi'nin (İEÜ) 2018 yılı mezunları iş dünyasına adım attı. Eğitimlerini başarıyla tamamlayan 2017 - 2018 Akademik Yılı Mezunu 1495 genç, İEÜ Açık Hava Gösteri Merkezi'nde gerçekleştirilen törende diplomalarını aldı. Tören sonunda öğrenciler keplerini fırlatarak, 10. Yıl Marşı'nı söyledi.

Törende, İzmir Ticaret Odası ve İTO Eğitim ve Sağlık Vakfı Başkanı Mahmut Özgener ile İEÜ Rektörü Prof. Dr. Can Muğan, üniversite birincisi, İşletme bölümü öğrencisi İrem Bilen ile birlikte şeref kütüğüne yıldız çaktı. Üniversite ikincisi, Endüstri Mühendisliği bölümü birincisi Simge Güçlükol ve üniversite üçüncüsü, Elektrik - Elektronik Mühendisliği Sertaç Kılıçkaya'ya diplomalarını ve plaketlerini Özgener ve Prof. Dr. Muğan verdi. Ailelerinin gururla izlediği Mühendislik Fakültesi, İletişim Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi mezunları, diplomalarını alma sevincini yaşadı. Törende konuşan İzmir Ticaret Odası ve İTO Eğitim ve Sağlık Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener,  gençlerden beklentilerinin çok yüksek olduğunu belirterek, "İzmir Ekonomi Üniversitesi olarak, eğitim standartlarında belli bir yere geldiğimizi düşünüyorum. Eğitim kadromuz, açılan bölümler, verilen eğitimin kalitesi istenilen, planlanan düzeye yaklaştı. Üniversitemizin bu alanlardaki seviyesini arttırmak ve daha da ileri taşımak için planlarımızı hazırlıyoruz, stratejimizi gözden geçiriyoruz. İzmir Ekonomi Üniversitesi'nin esas ilerlemesi, gelişmesi ve diğer üniversitelere de örnek olması gereken alanı, sizlerle olan iletişimimiz. Türkiye'nin geleceği olarak gördüğümüz sizlerle beraber, geleceğimizi de birlikte kurmalıyız" dedi.

'İZMİR EKONOMİ EKOLÜ'


Eğitimde bir ekol olmanın yolunun mezunlarla oluşan sinerjiden geçtiğini vurgulayan Başkan Özgener, öğrencilerden eğitim hayatındaki birlikteliklerini, mezun olduktan sonra da göstermelerini ve İzmir Ekonomi Üniversitesi'ni ekol haline getirmelerini istedi. İEÜ Rektörü Prof. Dr. Can Muğan ise, öğrencileri iş yaşamına uğurladıklarını, onların başarılarıyla gurur duyduklarını söyledi. İEÜ Mezunlar Derneği Başkanı Engin Kıbrıslı da, yeni mezunlarla birlikte 13 bin 948 kişilik büyük bir güç olduklarını, İzmir Ekonomi Üniversitesi diplomasının ülkemizi daha da ileriye götürecek güç olduğunu kaydetti. DHA
Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2018, 16:50
YORUM EKLE