Sydney, Avustralya'da bulunan bir alışveriş merkezinde yaşanan şüpheli bir bıçaklı ve silahlı saldırı, büyük bir paniğe neden oldu. Binlerce kişi tahliye edilirken, polis operasyonu hala devam ediyor.

Alışveriş Merkezine Silahlı Saldırı

Sydney'deki bir alışveriş merkezinde meydana gelen olayda, henüz net bilgiler verilmese de bıçaklı ve silahlı bir saldırının gerçekleştiği belirtiliyor. Polis ekipleri, saldırıyı gerçekleştiren kişilerin tespiti ve olayın ayrıntılarını aydınlatmak için geniş çaplı bir operasyon yürütüyor.

Çin’den Japonya’ya çağrı '78 bin ton radyoaktif suyu, okyanusa boşaltmayın' Çin’den Japonya’ya çağrı '78 bin ton radyoaktif suyu, okyanusa boşaltmayın'

Tahliyeler devam ediyor

Olayın yaşandığı alışveriş merkezi çevresinde geniş güvenlik önlemleri alındı. Binlerce kişi, tahliye edilerek güvenli bölgelere yönlendirildi. Polis ekipleri, alışveriş merkezi çevresini kuşatarak şüpheli kişilerin kaçma ihtimalini engellemeye çalışıyor.

Ölü ve Yaralılar Var

Olay sırasında birkaç kişinin bıçaklandığı ve vurulduğu bilgisi medyaya yansıdı. Maalesef, olayda ölenlerin olduğu belirtiliyor. Yetkililer, saldırının ardındaki nedenleri ve saldırganların kimliğini belirlemek için yoğun bir çalışma içerisindeler.

Terör Saldırısı Olabilir mi?

Olayın bir terör saldırısı olup olmadığı henüz netlik kazanmadı. Polis ekipleri, saldırının ardındaki motivasyonları ve saldırganların bağlantılarını araştırıyor. Ancak resmi bir açıklama henüz yapılmadı.

Son Durum ve Gelişmeler

Polis operasyonu devam ediyor ve yetkililer olayın ayrıntılarını aydınlatmak için çalışmalarını sürdürüyor. Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

Kaynak: Haber Merkezi