banner112

Sema Pekdaş'dan 'güvenlik' vurgusu

Konak Belediyesi'nin ramazan ayı dolayısıyla düzenlendiği mahalle iftarları Gültepe semti ile sürdü.

Sema Pekdaş'dan 'güvenlik' vurgusu

İzmir'in Gültepe semtinde düzenlenen iftar yemeğinde konuşan Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, son günlerde halktan gelen şikayetlerin başında güvenlik sorununun geldiğini belirterek, "Bu sorunun çözümünün bile belediyeler olarak bizden talep ediliyor olması hemşehrilerimizin çektiği sıkıntıyı ortaya koyuyor" dedi.

Konak Belediyesi'nin ramazan ayı dolayısıyla düzenlendiği mahalle iftarları Gültepe semti ile sürdü. İftar yemeğine Murat, Anadolu ve Trakya mahallelerinden çok sayıda kişi katıldı. Gültepe semt meydanında kurulan masalarda yüzlerce kişi aynı anda oruç açtı. Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş'ın ev sahipliği yaptığı iftar yemeğine CHP Konak İlçe Başkanı Çağrı Guruşçu'nun yanı sıra CHP'nin İzmir 1. Bölge milletvekili adayları Kani Beko, Nilay Kökkılıç, Ednan Arslan ve Ezgi Deniz Urunga da katıldı. Okunan ezanın ardından tüm davetliler Konak Belediyesi'nce ikram edilen çorba, İzmir köfte, pilav, ayran ve tatlıdan oluşan iftar mönüsüyle oruçlarını açtı.

İftar sonrası semt sakinlerine seslenen Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, son günlerde vatandaşlardan sıkça güvenlik sorunlarıyla ilgili şikayetler geldiğini söyledi. Konak'ın bazı semtlerinde ciddi oranda güvenlik sorunu yaşandığını öne süren Pekdaş, vatandaşların artık çözümü belediyelerden bekler hale geldiğini dile getirdi. "İftar öncesi konuştuğum her mahalleli çocuklarını okula güven içerisinde gönderemediğinden yakınıyor" diyen Başkan Pekdaş, "Belediye hizmetlerimizin kalitesini ölçmek için yaptırdığımız anketlerde bile maalesef hiç alanımız olmamasına rağmen güvenlik sorunu birinci sırada çıkıyor. Oysaki biz yerel yönetimiz. Güvenlik konusu İçişleri Bakanlığı'na, Valiliğe ait. Bu sorunun çözümünün bile belediyeler olarak bizden talep ediliyor olması hemşehrilerimizin çektiği sıkıntıyı ortaya koyuyor" dedi.

Mahallelerde güvenliğin sağlanması konusunda gerekli tüm adımların atılması için görüşmeler yapacağını belirten Pekdaş, "Biz güvenlik sorununu da, bu ülkenin itibar sorununu da çözeriz. Çünkü biz adalete, hukukun üstünlüğüne inanıyoruz. Türkiye'de artık bu itibarsızlaştırma, bu güvensizlik ortamı değişmeli. Türkiye için yeni bir anlayış, yeni bir zaman gerektiğini söylüyoruz" diye konuştu.

Konak Belediyesi'nin iftar programı sahnelenen ramazan gösterileriyle şenlendi. Çocukların yoğun ilgi gösterdiği Hacivat-Karagöz, sihirbazlık ve ortaoyunu ile renklenen ramazan eğlencesinde çocuklara pamuk şeker ve şerbet ikramı da yapıldı.

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2018, 11:41
banner123
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner101

banner100