Narlıdere’de yaz boyu “Gece Pazarı”

Narlıdereli kadınları üretim sürecine dahil ederek ev ekonomilerine katkı sunmayı amaçlayan Narlıdere Belediyesi, Narlıdere Üretici Kadın Kooperatifi işbirliği ile Sahilevleri’nde gece pazarı açtı.

Narlıdere’de yaz boyu “Gece Pazarı”

Çarşamba ve Cumartesi günleri kurulacak olan stantlarda el emeği hediyelik eşyalar, takı ve gıda ürünleri satışı sunuldu. Başkan Ali Engin “Tüm İzmirlileri, kadınlarımızın el emeği göz nuru ürünlerini görmeye bekliyoruz” dedi.

HER ÇARŞAMBA-CUMARTESİ SAHİLEVLERİ’NDE

Narlıdere Belediyesi ve Narlıdere Üretici Kadın Kooperatifi işbirliği ile organize edilen ‘gece pazarı’ ilk günden vatandaşların ilgi odağı oldu. Belediye Başkanı Ali Engin, eşi İlke Engin, meclis üyeleri, muhtarlar, siyasi parti temsilcileri ve Narlıdereliler, kadınların el emeği ürünlerine büyük ilgi gösterdi. Yaz ayları boyunca her Çarşamba ve Cumartesi, saat 17.00 ile 23.00 saatleri arasında, Altıevler Muhtarlığı arkasında, Bakü Parkı’nda açık olacak stantlarda hediyelik eşyalar, el yapımı gıda ve tekstil ürünleri ile takı satışı yapılacak.

“KADINLARIMIZA DESTEK OLMANIZI BEKLİYORUZ”

Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin “Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren, kadın emeğini değerlendirmek, kadınlarımızı ekonomik ve sosyal hayata dahil etmek için çalışıyoruz. Üretici Kadın Kooperatifimiz de bu çabamızın en güzel yansıması. Pazarımızı ziyaret etmenizi ve kadınlarımızın el emeği ürünlerinden satın almanızı, onlara destek olmanızı diliyoruz” dedi.

Altıevler Mahalle Muhtarı Zuhal Arabacı “Bu pazarın kurulması en büyük hayalimdi, gerçek oldu” derken, Üretici Kadın Kooperatifi Başkanı Asuman Karapança “Yaşamın her alanında kadınlarımızla güç birliği içinde olacağız” dedi.

YORUM EKLE