Narlıdere Belediyesi’nden satın alma sahiplen

Sokak canlarına yönelik tedavi ve bakım çalışmalarını yürüten Narlıdere Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, 2020 yılında 128 sokak hayvanını yeni yuvasına kavuşturdu.

Narlıdere Belediyesi’nden satın alma sahiplen

Sahipsiz sokak hayvanlarına yönelik toplam 10 bin 303 tedavi işlemi uygulandı. Başkan Ali Engin “Elimizden gelenin fazlasını yapmaya devam edeceğiz” dedi.

128 can yeni yuvasına kavuştu

Satın alma sahiplen anlayışını yaygınlaştırmaya çalışan Narlıdere Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, 2020 yılında 128 sokak hayvanını yeni yuvasına kavuşturdu. İç ve dış parazit ilaçlaması, kuduz aşısı ve kısırlaştırma işlemlerini de kapsayan toplam 10 bin 303 sahipsiz sokak hayvanının bakım ve tedavisi yapıldı.

“En büyük ihtiyaçları sevgi”

Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin “Sokak canlarımızda bizler gibi yaşam hakkına sahip canlılardır. İçinden geçtiğimiz zorlayıcı pandemi döneminden onlar da çok etkilendi. Bakım, tedavi, beslenme ve barınma ihtiyaçlarının yanı sıra en büyük ihtiyaçları da sevgi görmek. Bizler Narlıdere Belediyesi ve Veteriner İşleri Müdürlüğü olarak onlar için elimizden gelenin fazlasını yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2021, 16:23
YORUM EKLE