Karşıyakalı minikler pasta atölyesinde

Karşıyaka Belediyesi, bünyesindeki anaokullarında eğitim gören öğrenciler için Taşkent Fırınları ile birlikte pasta atölyesi etkinliği düzenlendi.

Karşıyakalı minikler pasta atölyesinde

Anaokulu öğrencilerinde bilinç oluşturmak, sofraya gelen ürünlerin yapım aşaması hakkında bilgilendirmek, verilen emeğin deneyimlenerek kavranmasını sağlamak amacıyla düzenlenen pasta atölyesi etkinliği, eğlenceli anlara sahne oldu. İlk olarak Şebnem Tabak ve Muzaffer İzgü Anaokulu öğrencilerinin katıldığı pasta atölyesi etkinliğine, Örnekköy’de bulunan Taşkent Fırını’nda yapıldı. 45 öğrencinin katıldığı etkinlikte minikler ekmek, poğaça gibi hamur işlerinin nasıl yapıldığını öğrendi, ardından bu ürünleri kendileri pişirdi.

Devamı gelecek

Karşıyaka Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne bağlı anaokulları koordinasyon yetkililerinin yaptığı açıklamaya göre; çocukların çok sevdiği, eğlenerek öğrendiği ve farkındalık kazandığı pasta atölyeleri belli periyotlar halinde devam edecek. Belediyeye bağlı anaokullarında eğitim gören tüm öğrenciler, bu keyifli deneyimi yaşayabilecek.

YORUM EKLE

banner101

banner100