Efes’te halkın pazarı açıldı

Efes Selçuk Belediyesi koronavirüs ile mücadele sürecine katkı sunmak amacıyla kentte temel ihtiyaç olan sebze ve meyvelerin satıldığı bir halk pazarı açtı.

Efes’te halkın pazarı açıldı

Efes Selçuk Belediyesi koronavirüs ile mücadele sürecine katkı sunmak amacıyla kentte temel ihtiyaç olan sebze ve meyvelerin satıldığı bir halk pazarı açtı. Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, Efes Selçuk Halk Pazarı’nda pazarcı önlüğü taktı. Tezgâh başına geçen Başkan Sengel vatandaşlar için sebze ve meyve tarttı. Efes Selçuk Belediyesi, koronavirüs ile mücadelenin halkı sağlık açısından olduğu kadar ekonomik açıdan da etkilediği günlerde kentte açılan Halk Pazarı ile önemli bir adım attı. Salı ve Perşembe günü Pazar Yeri’nde hizmet verecek olan Efes Selçuk Halk Pazarı ile kentlilerucuz ve sağlıklı gıdaya rahat bir şekilde ulaşabilecek.

Çorbada bizim de tuzumuz olsun

“Halk İçin Halkla Beraber” sloganıyla yola çıkan Efes Selçuk Halk Pazarı’nın açılmasının yaşanan süreçte sağlık kadar ekonomik açıdan da önemli bir adım olduğuna değinen Başkan Sengel; “ Bu süreçte çorbada bizim de tuzumuz olsun istedik. Halkımıza sağlıklı besin sağlarken; ekonomik anlamda da onlara katkı sunmak adına Efes Selçuk Halk Pazarı’nı açtık. Korona virüs nedeniyle kapanan birçok işletme var. İşçi çıkarımları da söz konusu. İnsanlar ekonomik anlamda ciddi olarak bir darboğaz içerisindeler. Bu sebeple halkımız sağlıklı gıdalara uygun fiyatlarla ulaşabilsin diye temel ihtiyaç olan sebze ve meyveleri satın aldık ve satışa başladık ” dedi.

Halk için halkla beraber

Yaşanan ekonomik sıkıntılar karşısında halkın hem yerel yönetimlerden hem de yetkili kurum ve kuruluşlardan beklentileri olduğunu belirten Başkan Sengel; “Bu süreçte halkın beklentilerine karşılık verebilmemiz gerekiyor. Onlardan bir şey talep etmeden onlara bir şey vermemiz gerekiyor. Biz de bunu yapmaya çalıştık. Yani halk için halkla beraber bir halk pazarı kurduk. Vatandaşlarımızın memnuniyeti de bizi çok mutlu etti” dedi. Efes Selçuk Halk Pazarı koronavirüs ile mücadele süreci devam ettiği sürece her Salı ve Perşembe günü açık olacak. Cumartesi Pazarı da vatandaşlara hizmet vermeye devam edecek.

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2020, 18:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner101

banner100