Dar gelirli ailelere ulaşım müjdesi

İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Temmuz ayı ilk birleşiminde, önemli kararla alındı. Meclis toplantısında, 0-5 yaş arasında çocuğu bulunan dar gelirli ailelere ayda 10 binişlik ulaşım kartı verilmesine yönelik önerge kabul edildi.

Dar gelirli ailelere ulaşım müjdesi

Meclis üyeleri, ulaşım konusunda da önemli kararlar aldı. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında Konak Meydanı’nda düzenlenecek olan etkinliklere katılacak olan vatandaşların, toplu taşıma araçlarından ücretsiz olarak faydalanmasını sağlayan önerge de görüşüldü. Cumhurbaşkanı tarafından karar alınması halinde, 15 Temmuz’da ulaşım araçları saat 20.00’den, 16 Temmuz Salı günü saat 06.00’ya kadar ücretsiz olacak. 11 Ağustos’ta başlayacak olan Kurban Bayramı tatilinde de, yolcuların ulaşım araçlarından ücretsiz olarak faydalanması için önerge verildi. Cumhurbaşkanlığı tarafından karar alınması halinde, vatandaşlar bayram tatili süresince bilet 35, kontörlü ulaşım kartları hariç toplu taşıma araçlarından ücretsiz olarak faydalanacak. Önerge, Plan ve Bütçe Komisyonu’na gönderildi.

İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi’nin CHP’li üyeleri tarafından 0-5 yaş arasında çocuğu bulunan dar gelirli ailelere ayda 10 binişlik ulaşım kartı verilmesine yönelik önerge de karara bağlandı. Meclis’te kabul edilen önergeye göre, belirlenen aileler çocukları yanında olmak şartı ile bu kartları kullanabilecek. Kartlar, 1 Ağustos tarihinden itibaren toplu taşıma araçlarında geçerli olacak. İzmir’de yolcuların Büyükşehir Belediyesi’ne ait toplu taşıma araçlarından sabahları 06.00 - 07.00 ile akşamları 19.00-20.00 saatleri arasında yüzde 50 indirimli olarak yararlandığı Halk Taşıt uygulamasının saatleri genişletildi. Yapılan düzenlemeye göre yolcular, 1 Ağustos tarihinden itibaren indirimli tarifeden saat 05.00’ten itibaren faydalanacak.

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2019, 10:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER