Buca'nın yeni kent merkezi yükseliyor

Buca'nın yeni kent merkezi yükseliyor
Buca Belediyesi’nin prestij projelerinden olan, tamamlandığında ısıtma ve soğutma sistemli kapalı pazaryerinden amfi tiyatroya, açık hava sinemasından STK merkezlerine kadar birçok unsuru bünyesinde barındıracak Buca Alışveriş ve Yaşam Kompleksi BUCA ÇARŞI hızla yükseliyor. Yıllara içinde yıpranan kentin çehresini yenilemek amacıyla hayata geçirilen projeler içinde Buca için belki de en önemlisi olan Buca Alışveriş ve Yaşam Kompleksi BUCA ÇARŞI, Aralık ayında hizmete açılacak.

Buca Belediyesi’nin en kapsamlı ve en prestijli projesi, Buca Alışveriş ve Yaşam Kompleksi Buca Çarşı’da geri sayım başladı. Buca’nın çehresini değiştirip, yepyeni bir kent merkezi kazandıracak 13 bin metrekare alana yayılan proje inşaatı hızla yükseliyor.

En çağdaş, en prestijli proje


Zemin katında 10 bin metrekarelik alana yayılan, ısıtma ve soğutma sistemlerinin bulunduğu, vatandaşların ve pazarcı esnafının alışverişlerini modern koşullarda yapabileceği 1000 tezgah kapasiteli kapalı pazar yeri oluşturulacak Buca Çarşı projesinde, Bucalıların keyifle zaman geçirebilecekleri 8000 metrekareye yayılan gezi alanları, çocuk oyun alanları, 1000 kişilik amfi tiyatro, 500 kişilik açık hava sineması, 80 kişilik toplantı salonu, sivil toplum kuruluşları için 20 adet ofis, pergola ve oturma alanlarıyla zenginleştirilen 2700 metrekarelik meydan yer alıyor. Alan, pazarın kurulmadığı veya kısmi olarak kurulduğu günlerde otopark ve spor etkinlik alanı olarak kullanılacak. Proje içerisinde oluşturulacak genel ihtiyaç alanları, zabıta birimleri, yeme içme alanları ve mescit ile kentli çağdaş bir alışveriş mekanına kavuşacak.

Aralık’ta hizmetinizde


İnşa çalışmaları süratle devam eden Buca Çarşı’yı gezen Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, Bucalıların tüm ihtiyaçlarını bir alanda toplayan kompleks projeyi yeni yıldan önce hizmete açacaklarını müjdeledi. Başkan Piriştina, “Çok hızlı ilerliyoruz. Çarşının sonuna geldik. En geç 15 Aralık’ta Buca Çarşıyı hemşerilerimizin hizmetine açacağız. Burası çok kıymetli bir yer. Kentin merkezinde böyle bir yer bulmuşken birden fazla işlevle hizmete açmaya çalışıyoruz. Üst kat sivil toplum örgütlerinin merkezi haline gelecek. Orada bir Açıkhava sinemamız olacak. Aşağıda hanımlar alışveriş yaparken, yukarısı açık hava sineması ve STK’ların konferans ve seminer salonu olacak. Ufak alışveriş merkezlerimiz olacak, kadınlarımızın el emeklerini satabileceği alanlarımız olacak. Çarşı’nın çıkışına 1000 kişilik bir amfi tiyatro organize ettik. Kapalı pazaryerini pazarın kurulmadığı günlerde futbol, basketbol gibi çocuklarımızın spor yapabileceği alanlar olarak düzenliyoruz. Projemizin en önemli özelliği iklimlendirmesi . Pazaryerimizde kuracağımız ısıtma ve soğutma sistemi ile hemşerilerimiz özellikle kışın alışveriş yaparken çok rahat edecek. Kentin merkezinde olması gereken tüm unsurları Buca Çarşı ve Buca Belediyesi Gösteri Sanatları Merkezi gibi iki dev yatırımla birleştirmiş olacağız” dedi.
Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2018, 15:26
YORUM EKLE