banner112

Buca'nın Dijital Dershane'si kazandırdı

İzmir'in Buca ilçesinde, belediyenin eğitimde fırsat eşitliği yaratmak ve pandemi sürecinin olumsuz etkilerini hafifletmek için hayata geçirdiği Dijital Dershane meyvelerini verdi. 2022 Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavına hazırlanan 8'inci sınıf öğrencilerinden 8'i yüzde 1'lik kısma girmeyi başarırken, onlarca öğrenci de seçkin okullara yerleşebileceği puanlar almayı başardı.

Buca'nın Dijital Dershane'si kazandırdı

Buca Belediyesi, pandeminin etkisi ile yüz yüze eğitime ara verilmesi üzerine ücretsiz olarak hayata geçirdiği Dijital Dershane projesinde bu yıl da çok önemli başarılara imza attı. Uzman eğitimci kadrosunun programladığı ve kısa sürede 10 bin öğrenciye ulaşan Dijital Dershane, çocukların ve gençlerin eğitim hayatına katkı sundu. LGS maratonuna katılan yüzlerce öğrencinin geleceği için hayata geçirilen projenin meyveleri hem öğrencilerin hem ailelerinin hem de eğitmenlerin yüzünü güldürdü.

90 SORUDA 88 DOĞRU
LGS için de Dijital Dershane'ye kayıtlı öğrencilerden 8'i yüzde 1'lik dilimde, 22'si yüzde 2'lik dilimde, 34'ü yüzde 3'lük dilimde, 43'ü yüzde 4'lük dilimde, 50'si yüzde 5'lik dilimde ve 73'ü yüzde 10'luk dilimde yer aldı. Öğrencilerden Ahmet Emre Gürdal 2022 LGS sınavından 90 sorudan sadece 2'sini yanlış yaparak 500 puan üzerinden 489 puan alarak 0,11'lik yüzdelik dilime girdi. Gürdal, devlet okulunda okuduğunu, herhangi bir dershane desteği almadığını ve Dijital Dershane'nin bu süreçte kendisine çok faydalı olduğunu söyledi.

ÜSTÜN TEKNOLOJİ
Okul öncesi eğitimden itibaren ilkokul, ortaokul, lise kademelerinin tümü için eğitim içerikleri sunan Dijital Dershane; LGS, YKS ve KPSS sınav hazırlıklarında da gençlerin hedeflerine ulaşması için çalışma yürütüyor. 4K ses ve görüntü kalitesine sahip; MEB müfredatına ve LGS, YKS ve KPSS sınav kapsamına uygun içerikleriyle, alanında uzman eğitmen kadrosuyla, 200 binden fazla soru ve binlerce ders içerikleriyle, online deneme ve konu testleriyle Dijital Dershane ücretsiz olarak öğrencilerimizin yanında olmaya diğer sınavlarda da devam edeceği bildirildi.

Bilgisayar, telefon ya da tabletten istedikleri zaman ve istedikleri yerden 'https://dijital dershane.buca.bel.tr' adresinden tüm öğrencilerin kayıt olabileceği bildirildi. (DHA)

banner123
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner101

banner100