Bayraklı'ya yeni bir kütüphane daha

Bayraklı Belediyesi, ilçedeki kütüphane sayısını 16'ya çıkarıyor

Bayraklı'ya yeni bir kütüphane daha

'Her mahalleye bir kütüphane' parolasıyla çalışmalarını sürdüren Bayraklı Belediyesi, ilçedeki kütüphane sayısını 16'ya çıkarıyor. Başlatılan kampanyayla kitap sayısında da önemli gelişme kaydeden Kütüphane Müdürlüğü ekipleri, vatandaşlara "Kullanmadığınız kitapları saklamayın, kütüphanelere bağışlayın" çağrısı yapıyor.

Herkes için kütüphane projesi kapsamında teknoloji alt yapıları yenilenen ve ilçedeki mevcut 15 kütüphane ile fark yaratan Bayraklı Belediyesi, birer cazibe merkezi haline gelen kültür yuvalarının sayısını artırıyor. Her yaştan vatandaşın faydalandığı kütüphanelerdeki kitap ve üye sayılarında önemli ölçüde gelişme sağlayan ekipler, vatandaşlardan kullanmadıkları kitapları bağışlamalarını istiyor. Öğrencilerin ödevlerini, araştırmalarını yapıp, kitap okuyabildiği, yetişkinlerin ise kitap alma dışında internet üzerinden yapılan seminerlerden yararlanabildiği kütüphanelerin sayısıönümüzdeki günlerde Adalet Mahallesi'nde açılacak kütüphane ile birlikte 16'ya çıkacak. 17'nci kütüphanenin ise, yakın zamanda Postacılar Mahallesi'nde hizmete girmesi planlanıyor.

"SİZ BAĞIŞLAYIN, BİZ GELİR ALIRIZ..."


Kütüphane Müdürlüğü, vatandaşlara kolaylık sağlamak için bağış yapmak isteyenlerin kitaplarını kapılarına giderek teslim alıyor. Memnuniyet veren uygulama kapsamında belediye kütüphanelerine bağışta bulunmak isteyenler 0 (232) 477 20 00 - 2523 telefon numarasını arayarak yetkililerden bilgi alabiliyor.

ZİYARETÇİ SAYISI ARTIYOR


Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, ilçeye çok sayıda kütüphane kazandırdıklarını, bu kütüphanelerden 7'den 70'e herkesin yararlanmasının kendilerini oldukça mutlu ettiğini belirterek, “Kütüphanelerimize gösterilen ilgiden oldukça memnunuz. Herkes için kütüphane projesi kapsamında kütüphanelerimizin teknoloji alt yapıları da güçlendi. Ziyaretçi sayıları her geçen gün artıyor. Vatandaşlarımızdan okuyup, kenara bıraktıkları kitapları kütüphanelerimize bağışlamalarını istiyoruz. Önüzmüdeki günlerde  16'ıncı kütüphanemizi Adalet Mahallesi'nde hizmete açacağız, sonra 17'ncisini de Postacılar Mahallesi'nde olacak. Şimdiden ilçemize hayırlı olsun” dedi.
Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2018, 14:53
YORUM EKLE

banner101

banner100