Atila: 'Sizler ailemizin direğisiniz'

Bornova Belediyesi, Evde Bakım Hizmeti verdiği yaşlılar için Ulusal Yaşlılara Saygı Haftası'na özel bir kahvaltı etkinliği düzenledi.

Atila: 'Sizler ailemizin direğisiniz'

Bornova Belediyesi, Evde Bakım Hizmeti verdiği yaşlılar için Ulusal Yaşlılara Saygı Haftası'na özel bir kahvaltı etkinliği düzenledi. Buluşmada yaş almış büyükleri ile birlikte olan Başkan Olgun Atila, “Sizler bizim ailemizin büyüğü, direğisiniz. Bu anlamda düşüncülerinizi ve nasihatlerinizi her zaman dikkate alıyoruz” diye konuştu.

Bornova Belediyesi, Evde Bakım Hizmeti verdiği yaşlıları Ulusal Yaşlılara Saygı Haftası’nda da unutmadı. Düzenli olarak uzman ekipler ile sağlıktan vücut bakımına, ev temizliğinden psikolojik desteğe pek çok hizmet verdiği yaşlılar, Dr. Sırrı Aydoğan Kültür Merkezi’ndeki kahvaltıda buluştu. Bornova Belediyesi’nin ilgili personelince evlerinden alındıkları araçlarla Atatürk Mahallesi’ndeki merkeze getirilen yaşlılar keyifli bir sabah geçirdi.

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila da bu özel organizasyonda yaş almış büyüklerinin yanındaydı. Tüm masaları gezdi. Hepsinin ellerini öptü. Yanlarına oturup bol bol sohbet etti. Herkesin Regaip Kandili’ni kutlayan Başkan Atila, “Sizlerle birarada olduğum için çok mutluyum. Böylesi kutsal bir günde dualarınız bizler için çok önemli. Sizler bizim ailemizin büyüğü, direğisiniz. Bu anlamda düşüncülerinizi ve nasihatlerinizi her zaman dikkate alıyoruz. Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde saygı ve sevgi içeresinde daha güzel günler yaşayacağımıza inaniyorum” dedi. Başkan Atila, Sağlık İşleri Müdürlüğü’nün tüm çalışanlarına da verdikleri güleryüzlü hizmet nedeniyle teşekkür etti.

1 yılda 8 binden fazla ziyaret


Bornova Belediyesi örnek sosyal belediyecilik uygulamaları arasında yer alan 60 yaşın üzerindeki vatandaşlara yönelik Evde Yaşlı Bakım Hizmetleri kapsamında 6 hemşire, 11 bakım elemanı, bir berber ve bir diş hekimi görev yapıyor. Yaşlıların tansiyon, şeker, kolesterol takibi gerçekleştiriliyor ve uzun süre yatmaktan oluşan bası yaralarının pansumanları yapılıyor. Ziyaretler hemşireler tarafından periyodik olarak randevulu şekilde düzenleniyor. Evde Yaşlı Bakım Hizmetleri ekibi, geride bıraktığımız 2017 yılında toplam 8 bin 415 ziyaret gerçekleştirdi.

Çınar Evi de yaş almış büyüklerimiz için


Bir zamanlar Bornovalıların en önemli buluşma noktalarından olan Çınar Pastanesi’nin bulunduğu yerde hizmet veren Zabıta Müdürlüğü, çok özel bir mekana dönüştürüldü. Çınar Evi, Büyük Park içerisinde Bornova’nın çınarları olarak nitelendirilen yaş almış büyüklerin keyif ve huzur içerisinde zamanlarını geçirekleri bir mekan olarak tasarlandı ve 27 Mart 2017 tarihinde hizmete açıldı. Mekanda, müziklerden dekorasyona, menüden oyun imkanlarına kadar her şey, yaş almış büyüklerimize uygun tarzda hazırlandı. Domino, Carrom, Bocce, Dama, Satranç gibi oyunların oynanabileceği mekanda bir de kitaplık yer alıyor.
Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2018, 15:47
YORUM EKLE