8 branştaki kurslardan 8.965 kişi yararlandı

Bornova Belediyesi’nin sekiz branşta verdiği spor kurslarından yılın ilk altı ayında 8.965 kişi yararlandı.

8 branştaki kurslardan 8.965 kişi yararlandı
Bornova Belediyesi’nin sekiz branşta verdiği spor kurslarından yılın ilk altı ayında 8.965 kişi yararlandı.

Bu kursların yanısıra Bornova Belediyesi Dağcılık Kulübü de faaliyetlerini yüzlerce üyesinin katılımı ile sürdürdü. Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, “Her yaştan Bornovalının spor yapması için kurslar açıyoruz. Onlar da bu kurslara yoğun ilgi gösteriyor. Talep gelirse farklı branşlarda ve yerlerde de kurslar açarız. Yeter ki; vatandaşlaramız istesin” diye konuştu.

2018 yılının ilk altı ayında Bornova Belediyesi’nin sekiz branşta açtığı spor kurslarından kadın-erkek, çocuk-genç-yaşlı binlerce Bornovalı yararlandı. Futbol, Basketbol, Voleybol, Hentbol, Cimnastik ve Taekwando kursları 5-16 yaş arasındaki çocuklar ve gençlere yönelik olarak olarak verildi. Eğitim amaçlı bu kurslarda yetenekli olanlara lisans çıkarılarak yarışmacı takımlara yönlendirildi. Yüzme kurslarında yetişkin sınıfları da açılırken, Aerobik-Pilates-Step ve Yoga eğitimleri sadece yetişkin kadınlara yönelik olarak gerçekleştirildi. Tüm bu kurslardan yararlananların sayısı yılın ilk altı aylık döneminde 8.965 oldu.

Dağcılık Kulübü de faaliyette


Sekiz branştaki kursların yanısıra BOBEDAK (Bornova Belediyesi Dağcılık Kulübü) da faaliyetlerini yüzlerce üyesinin katılımı ile sürdürdü. Her hafta doğa gerçekleştirilen doğa yürüyüş rotalarına Bornova’daki parkurlar da eklendi.

İstesinler, yeni kurslar açarız


Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, Bornova’nın futboldan atletizme, bisikletten golfe pek çok spor dalında ilkleri yaşatan bir kent olduğunu belirterek, “Geçmişten gelen spor kültürümüz ile her yaştan Bornovalının spor yapması için kurslar açıyoruz. Onlar da bu kurslara yoğun ilgi gösteriyor. Talep gelirse farklı branşlarda ve yerlerde de kurslar açarız. Yeter ki; vatandaşlaramız istesin” diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2018, 16:13
YORUM EKLE

banner92