banner109

KODA yeni sanat sezonunu açıyor

KODA yeni sanat sezonunu açıyor
Karşıyaka Belediyesi Oda Orkestrası sezonun ilk konserini pazartesi günü Hikmet Şimşek Sanat Merkezi’nde gerçekleşecek klasik müzik konseriyle açacak


Karşıyaka Belediyesi Oda Orkestrası (KODA), yeni sanat sezonunu 16 Ekim Pazartesi günü açacak. KODA'nın 'Sezona Merhaba Konseri' saat 20.00'de Hikmet Şimşek Sanat Merkezi’nde gerçekleşecek. En güzel klasik müzik eserlerinin seslendirileceği gecede orkestrayı Şef Rengim Gökmen yönetecek. KODA’nın genç sanatçıları, piyanist Gökhan Aybulus’a eşlik edecek. 2017 - 2018 sanat yılını bu özel konserle açacak olan KODA, sezon boyunca Hikmet Şimşek Sanat Merkezi'nde vereceği konserlerle müzikseverleri sanata doyuracak.

45 KONSER VERİLECEK
Karşıyaka, bu yıl 45 klasik müzik konserine ev sahipliği yapacak. Prof. Rengim Gökmen, Hakan Şensoy ve Oğuzhan Kavruk ile İbrahim Yazıcı, Burak Tüzün, Erol Erdinç, Philippe Aiche, Amaury du Closell gibi şefler ve Gökhan Aybulus, Zülfü Livaneli, Ana Maria Pinto, Davide Alogna, Doğan Canku gibi solistler, sanatseverler ile buluşacak. KODA’nın sanat sezonu, 3 Haziran 2018 akşamı "Nazım Hikmet” anısına yapılacak Zülfü Livaneli Senfonik eserler konseri ile son bulacak. Konserlerin ana sponsoru Denizbank olacak. Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Özel bir konserle başlayacak bu sezonda KODA'nın yanı sıra birbirinden değerli sanatçıları da Hikmet Şimşek Sanat Merkezi'nde halkımızla buluşturacağız. Tüm sanatseverleri hem açılış konserimize hem de Hikmet Şimşek Sanat Merkezi'nde her hafta gerçekleşecek klasik müzik şölenlerine bekliyoruz” dedi.
Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2017, 10:52
YORUM EKLE

banner97

banner96