banner112

Gökovalı için buluştular

Gökovalı için buluştular
Prof. Dr. Şadan Gökovalı için hazırlanan “Ben Kitaplarımla Yaşadım” adlı belgeselin İzmir’den sonraki ikinci adresi Muğla’da Akyaka oldu. Belgesel, doğduğu topraklarda izleyici ile buluştu.


Haber / Emre DÖKER

İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC) Üyesi, Prof. Dr. Şadan Gökovalı için hazırlanan “Ben Kitaplarımla Yaşadım” adlı belgeselin İzmir’den sonraki ikinci adresi Muğla’da Akyaka oldu. Yapımcılığını RGB Film Yapım’ın üstlendiği, yönetmenliğini Ali Murat Günay’ın yaptığı belgesel, Akyaka Yücelen Otel'de izleyiciyle buluştu. Etkinliğe Prof. Dr. Şadan Gökovalı, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC) Başkanı Misket Dikmen, İGC Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Dirik, Muğla Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Süleyman Akbulut, İGC Üyesi Fikret Alan, ve çok sayıda davetli katıldı.


DİKMEN SESLENDİRDİ


Kültür Bakanlığı'nca desteklenen belgeselin gösteriminin ardından konuşan Yönetmen Ali Murat Günay, Şadan Gökovalı gibi bir değerin hayatının belgelenmesinin çok önemli olduğunu belirtirerek, “Şadan Gökovalı yaşayan bir tarih. Böyle insanların hayatının ve anılarının belgelenmesi, kayıt altına alınması bana göre çok önemli. Çünkü gelecek nesillere aktarılması gereken hayatlar bunlar. RGB Film Yapım olarak Şadan Hocam için bu belgeseli hazırlamak bir onur kaynağıdır. Bir yıldır devam eden ve tamamen kendi imkanlarımızla yaptığımız çalışmalar nihayet sonlandı. “Ben Kitaplarımla Yaşadım” belgeselimiz artık izleyicilerimizle buluşmaya hazır” dedi. İGC Başkanı Misket Dikmen, belgesele ses vermiş olmanın kendisini çok mutlu ettiğini belirterek, “Şadan Gökovalı'nın İGC'ye üyeliği benim doğduğum yıl. Daha nice yıllar yaşayın. Onunla birlikte derse girme şansı yakaladım. Burada olmaktan ve belgesele ses vermekten büyük mutluluk duyuyorum” diye konuştu.

ANILAR ANLATILDI

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün de, “Belgeseli yapan ekibi kutluyorum. Çok güzel yansıtmış. Çok duygulandım. Şadan Gökovalı'yı düşündüğümde büyük bir sevgi alıyorum. Onunla beraberken tüm sıkıntıları siliyorum. Gökovamız çok güzel ama Şadan Hoca Gökova'ya sığacak kadar küçük değil. Hocamızın ismi Şadan Muğlalı olmalı. Şadan Türkiyeli, Şadan Anadolulu, Şadan Atatürkiyeli ismine sığacak kadar büyük bir değer. Ne kadar şanslıyız ki, birlikteyken can canayken kendisiyle ilgili bunları söyleme şansını yakaladık” diye konuştu. Yücelen Otel'in Sahibi Hamdi Yücel Gürsoy da, belgesel ile Muğla değerinin hayatını izlediklerini kaydederek, “Yapanlara ve yaptıranlara teşekkür ediyorum. Hepimizin kalbini sızlatacak bir belgesel izledik” dedi. Belgeselde Şadan Gökovalı'yı seslendiren Fikret Alan, Gökovalı'yla ilgili anılarını anlattı.
igc-(1)
Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2017, 16:08
YORUM EKLE

banner97

banner96