banner112

Bornova'da kültür merkezleri atağı

Bornova'da kültür merkezleri atağı
Bornova Belediyesi diğer yatırımların yanısıra kültür merkezleri projelerinde de hızla ilerliyor. Atatürk Mahallesi’nde geçen ay açılışı yapılan Dr. Sırrı Aydoğan Kültür Merkezi’nin ardından Pınarbaşı’na yapılan Kültür Merkezi inşaatı da yüzde 85 aşamasına geldi. Projesi tamamlanan Doğanlar Kültür Merkezi’nin ise temeli 11 Temmuz Salı günü törenle atılacak.
Her yıl bütçesinin büyük bölümünü yatırımlara ayıran Bornova Belediyesi yaşam kalitesinin yükselmesi hedefiyle önemli projelere imza atıyor. Bu anlayışla ilçe sınırları içinde bulunan 3 mahalleye 3 kültür merkezi projesi hızla tamamlanıyor. Dr. Sırrı Aydoğan’ın isminin verildiği Atatürk Mahallesi’ndeki Kültür Merkezi geçen ay hizmete açıldı. Pınarbaşı Kültür Merkezi inşaatının da yüzde 85 bitirilerek tamamlanma aşamasına geldi. Projesi ve ihale aşamaları gerçekleşen Doğanlar Kültür Merkezi’nin ise temeli 11 Temmuz Salı günü yapılacak olan törenle atılacak.
Mahallelere yapılan Kültür Merkezlerinin vatandaşlar için önemli bir işlevi yerine getirdiğini ifade eden Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, “Atatürk Mahallesi’nde yaptığımız Dr. Sırrı Aydoğan Kültür Merkezi vatandaşlara hizmet vermeye başladı. Pınarbaşı Kültür Merkezimiz tamamlanma aşamasına geldi. Doğanlar Kültür Merkezi’nin ise temelini önümüzdeki hafta atacağız. Onun da 2018 yılı içinde faaliyete geçmesini planlıyoruz ” dedi.

Doğanlar Kültür Merkezi

Bornova Belediyesi’nin Doğanlar 1517 sokakta inşasına başlayacağı tesis çağdaş mimarisiyle dikkat çekecek. Merkez ‘Kadın Dayanışma Ofisi’ ve bu bölüme ait atölyelerin yanı sıra çok amaçlı bir salona sahip olacak. Ayrıca, Bornova Belediyesi’nin en önemli sosyal sorumluluk projelerinden olan Dost Market’in Doğanlar Şubesi de bu tesiste çalışmalarını sürdürecek.

Dr. Sırrı Aydoğan Kültür Merkezi

Yaklaşık 1600 metrekare inşaat alanına sahip olan ve geçtiğimiz ay açılışı yapılan Atatürk Mahallesi Dr. Sırrı Aydoğan Kültür Merkezi’nde 350 ve 280 kişilik iki çok amaçlı salon yer alıyor. Düğün salonu hizmetinin de verileceği Kültür Merkezi’nde oda nikahı bölümü, gelin odaları, bebek bakım odaları, idari ofisler ile fuaye alanları bulunuyor. Zemin kattaki 280 kişilik salon hem söyleşi, dinleti gibi etkinlikler için hem de nikah törenleri için kullanılabilecek.

Pınarbaşı Kültür Merkezi

Pınarbaşı Kültür Merkezi projesi, toplam 1207 metrekarelik alanda gerçekleştiriliyor. 7064 sokak ile 7039 sokak kesişiminde bulunan merkez, zemin artı iki kat olarak projelendirildi. Geçici sergi alanı, gasilhane ve kurban kesim odasının da bulunacağı Pınarbaşı Kültür Merkezi’nin projesi, bölgede yaşayan vatandaşların ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda şekillendirildi. İki çok amaçlı salon, okuma salonu ve dersliklerin bulunacağı tesiste yemekhane, toplantı ve taziye odası da yer alıyor.
Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2017, 11:39
YORUM EKLE