banner112

Bağışçı getiren bisikleti kaptı

İzmir'in Ödemiş ilçesindeki  Zafer İlkokulu'nda, öğretmen, okul personeli ve velileri kapsayacak şekilde duyurusu yapılan kan bağışı kampanyasında, 3'ü en en çok bağışçı getiren, 2'si de bağışçı getiren öğrenciler arasından kura ile belirlenen 2 öğrenci bisikletle ödüllendirildi.

Bağışçı getiren bisikleti kaptı

İzmir'in Ödemiş ilçesindeki  Zafer İlkokulu'nda, öğretmen, okul personeli ve velileri kapsayacak şekilde duyurusu yapılan kan bağışı kampanyasında, 3'ü en en çok bağışçı getiren, 2'si de bağışçı getiren öğrenciler arasından kura ile belirlenen 2 öğrenci bisikletle ödüllendirildi. En çok bağışçıyı getiren 10 sınıfın öğretmenleri ve okul yönetimine de Türk Kızılay'ı tarafından teşekkür belgesi verildi.

Türk Kızılayı Ege Bölge Kan Merkezi ile İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün, "İzmir Sana Kanım Feda" adlı kampanya kapsamında, Ödemiş Zafer İlkokulu'nda da bağış toplandı. Kampanya kapsamında 345 veli kan bağışında bulundu. En çok bağışçı getiren öğrenciler bisikletle ödüllendirildi. Eylül Sena Demir, 45 bağışçı ile listenin zirvesinde yer aldı. Onu sırasıyla Bartuğ Gümüşbaş, Alper Turan Can takip etti. Bağışçı getiren öğrenciler arasında yapılan kurada ise öğrencilerden Tuna Muyan ve Elif Derin de hediye bisiklet almaya hak kazandı. Okulda düzenlenen törende öğrencilere bisikletleri teslim edildi.

36 sınıfın bulunduğu okuldaki en çok bağışçıyı getiren 10 sınıfın öğretmenleri ile okul yönetimine de Türk Kızılay'ı tarafından birer teşekkür belgesi verildi. Birinci olan Eylül Sena Demir, ödül olarak kazandığı bisikleti, kendisinin zaten bir bisikleti olduğu için arkadaşı Ahmet Miraç Soy'a hediye etti. Aynı şekilde üçüncü olan Alper Turan Can da ödül olarak kendisine verilen bisikleti Suriyeli Muhammet Şebli'ye armağan edip sevindirdi. İki öğrencinin örnek davranışları alkış aldı. DHA

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2018, 15:39
banner123
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner101

banner100