banner109

Altın Kedi'ye görkemli açılış

Altın Kedi'ye görkemli açılış
Ulusal ve uluslararası dallarda Altın Kedi Ödülleri için yarışacağı 18. Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali, Buca Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi’ndeki muhteşem açılış gecesi ile başladı.

Haber / Gökmen KÜÇÜKTAŞDEMİR

Bu yıl 18’ncisi düzenlenen ve İzmir’in uzun soluklu tek film festivali olan Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali, Buca Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen görkemli açılış gecesiyle başladı. Ülkemizde uluslararası düzeyde ödül veren ilk kısa film festivali olan, sinemaseverlerin sabırsızlıkla beklediği, ulusal ve uluslararası dallarda Altın Kedi Ödülleri için yarışacak filmlerin gösterileceği İzmir Kısa Film Festivali, yerli ve yabancı pek çok sanatçının katılımıyla resmi açılışını gerçekleştirdi. Festival açılış gecesine ünlü yönetmen Tunç Başaran, Selma Güneri, Yusuf Sezgin, Biket İlhan, Aytekin Çakmakçı, Irmak Ünal, Hatice Aslan, Harika Uygur, Andras Muhi, Ali Düşenkalkar ve kısa film festivali yarışma filmlerinin yönetmenleri ve çok sayıda davetli katıldı. Davetliler, unutulmaz Yeşilçam aktörlerinin canlı heykelleriyle ve Merkez bahçesine kurulan film platosuyla karşılandı. Platoda kısa film sahneleri çekildi.

film-(2)

ADAY FİLMLER TANITILDI

Gece, Doç. Dr. Mehmet Koştumoğlu’nun hazırladığı ‘Türk Sinemasından Portreler’ başlıklı serginin açılışıyla başladı. Türk sinemasının unutulmaz aktör ve aktrislerinin fotoğraflarının yer aldığı sergiyi ünlü yönetmen Tunç Başaran sanatçı dostları ile birlikte açtı. 18. Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali’nde yarışan filmlerinin kısa tanıtımlarının ardından Festival Direktörü Yusuf Saygı, İzmir’e layık bir festival gerçekleştirdiklerine inandıklarını belirtirken, sanata ve sanatçıya verdiği destekten dolayı Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina’ya teşekkür etti.

SOLEY'DEN ÖZEL KONSER

Gala gecesine 10 Kasım Atatürk’ü Anma törenlerine katılmak için Ankara’da bulunması nedeniyle katılamayan Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina’yı temsil eden Başkan Yardımcısı Murat Işık, sanata ve sanatçıya destek vermekten büyük onur ve gurur duyduklarını söyledi. Başkan Piriştina’nın Buca’yı sanatın başkenti yapma hedefinde olduğunu ve sanatın her dalına destek verdiğini belirten Işık,” Bu hedefimize emin adımlarla ilerliyoruz” dedi. Açılış konuşmalarının ardından ünlü sanatçı Su Soley’in sahne aldığı açılış gecesi muhteşem atmosferi ile geç saatlere kadar sürdü. Sahne performansı ve büyüleyici sesiyle davetlilere unutulmaz bir gece yaşatıp, müzik ziyafeti çeken Su Soley konserini İzmir ve 10. Yıl Marşı'nı davetlilerle birlikte söyleyerek tamamladı.
Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2017, 09:42
YORUM EKLE

banner97

banner96