Metro’da anlaşma sağlandı

İzmir’in en önemli ulaşım ayaklarından biri olan metro ve tramvayda uzun süredir devam eden toplu sözleşme anlaşmazlığı son buldu. Konuya ilişkin ilk açıklama İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’den geldi.

HABER/ Didar DEMİRCİ

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin işveren sendikası SODEM-SEN, İzmir Metro AŞ ve Demiryol-İş Sendikası arasında gerçekleşen Toplu İş Sözleşmesi (TİS) görüşmelerinde sona gelindi. 20 Nisan 2021 tarihinde başlayan 9. dönem TİS görüşmeleri 6 Temmuz 2021 tarihinde uyuşmazlıkla sonuçlananınca Demiryol-İş Sendikası, 22 Ekim tarihi itibarıyla greve gideceğini duyurmuştu. Greve saatler kala taraflar anlaştı. Taraflar arasında yapılan son toplantı yaklaşık 12 saat sürdü. Toplantı sonrasında toplu sözleşme maddeleri imzalandı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, anlaşma sonrası ilk açıklamayı sosyal medyadan yaptı. Soyer: “Sevgili hemşehrilerim, İzmir Metro A.Ş. ve İzmir Tramvayı emekçilerimizle anlaştığımızı müjdelemekten mutluluk duyuyorum. Vatandaşlarımızın mağdur olmadığı, işçilerimizin emeklerinin karşılığını aldığı bir sonuca varmaktan çok memnunum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2021, 10:36
YORUM EKLE

banner101

banner100