Çanakkale'deki yangın kontrol altında

Çanakkale'nin Eceabat ilçesinde çıkan orman yangını kontrol altına alındı, soğutma çalışmaları yapılıyor.

Çanakkale'nin Eceabat ilçesinde çıkan orman yangınını kontrol altına alma çalışmaları sürüyor. 10 saatin sonunda kontrol altına alınan yangın için soğutma çalışmaları yapılıyor.

Behramlı köyünün üst kesimlerinde kalan ormanlık alanda henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı.

Çevredekilerin ihbarı üzerine bölgeye itfaiye ve AFAD ekipleriyle çeşitli özelliklerde 40 araç, 15 dozer ve 100 arazöz ile çok sayıda işçi sevk edildi.

Orman Bölge Müdürü Refik Ulusoy, yangın alanına intikal eden ekiplerin çalışmaya başladığını bildirdi.

Saat 22.40’ta başladığı bildirilen yangın, Behramlı köyü ile Davutbey Çiftliği mevkilerinde sürüyor. Rüzgarın etkisiyle ara ara büyüyen yangının söndürülmesi için çalışmalar devam ediyor.

Çevre il ve ilçelerden gelen ekiplerin yanı sıra çevre köylerin sakinleri de söndürme çalışmalarına yardım ediyor.

Gece koşulları sebebiyle helikopterler ile müdahale edilememişti. Yangın söndürme çalışmalarına havanın aydınlanmasıyla birlikte kontrol altına alma çalışmaları kapsamında 10 yangın söndürme helikopteri de bölgede çalışmalara başladı. Bölgedeki yangın söndürme çalışmalarına helikopterlerin yanı sıra 40 araç, 100 arazöz, 15 dozer ve çok sayıda personel aralıksız olarak devam ediyor. Çanakkale'de deniz ulaşımını sağlayan Gestaş A.Ş. de feribotları ile ek seferler düzenleyerek çalışmalara destek veriyor.

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2019, 17:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER