Uşak Belediye Başkanı Özkan Yalım ve Tüm-Yerel Sen yetkilileri arasında belediyede çalışan memurlara her ay sosyal denge tazminatı ödenmesi için başkanlık makamında imza töreni düzenlendi. Törene Yalım'ın yanı sıra yetkili sendika Tüm Yerel Sen Uşak İl Başkanı Kenan Kara, Tüm Yerel-Sen Uşak Belediye Temsilcisi Gökhan Teper, başkan yardımcıları Mehmet Akif Şanlı, Reyhan Aydın ve Serap Saruhan katıldı. Törende konuşan Yalım, Uşak Belediyesi'nde görev yapan kadrolu işçi ve memurlar arasındaki gelir dengesizliğini gidermek adına sosyal denge primi ödemeye karar verdiklerini ifade etti. Yalım, “Çalışanlarımız arasındaki gelir dengesini sağlamak adına ek bir bütçe oluşturuldu, bundan böyle memur arkadaşlarımıza aylık 8500 TL brüt sosyal denge primi ödeme desteği sunacağız. Bütün çalışma arkadaşlarıma hayırlı olsun" dedi.

'ÇALIŞANINI DÜŞÜNEN BİR BELEDİYEYİZ'

Çalışanlarını düşünen bir yönetim anlayışıyla hareket ettiklerini belirten Yalım; ekonomik sıkıntıların giderilmesi ve bu yüksek enflasyon ortamında artan giderlerin verdiği zararın azalması adına bu imzayı attıklarını kaydetti. Yalım, “Biz bu özverili işlemi gerçekleştiriyorken çok değerli memur arkadaşlarımızın da aynı özveriyle çalışacağına eminim. Uşak merkezde yaşayan yaklaşık 250 bin vatandaşımız adına ben de onlardan bunu talep ediyorum. İnşallah bundan sonra tüm personelimizle birlikte hareket ederek Uşak Belediyesi'ni sağlam ayaklar üzerine oturtacağız ve kentimiz ve vatandaşlarımız için en güzel hizmetleri üreteceğiz" ifadelerini kullandı.

AKTİF HİZMETLERLE DOLU BİR DÖNEM BAŞLADI

Bundan böyle borcundan dolayı araçları satılan bir belediye değil, borcu olmayan bir belediye yaratacaklarını söyleyen Yalım, “Yeni dönemde borcundan dolayı hizmet veremeyen, hareket edemeyen değil tam tersi hem borcunu ödeyen hem de güçlü yatırımlar yapan bir belediye olacağız. Her şeyden önemlisi de çalışanlarının hakkını veren bir belediye olarak personelimizle de el ele vererek kentimize hizmet etmeye devam edeceğiz" diye konuştu.

TCG Bora Bodrum'da halkın ziyaretine açıldı TCG Bora Bodrum'da halkın ziyaretine açıldı

Uşak Belediyesi'nde çalışan tüm memur ve sözleşmeli personeli kapsayan protokol sayesinde; çalışanlar 1 yıl süreyle yüzde 120 üzerinden sosyal denge tazminatı alacak.

Kaynak: DHA