TGF Türkiye Golf Turu 8. ayak müsabakaları başladı TGF Türkiye Golf Turu 8. ayak müsabakaları başladı

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Seçimli Mali Genel Kurul'un 18 Temmuz'da yapılacağını ve bu tarihten önce herhangi bir değişiklik yapılmayacağını açıkladı. TFF'nin resmi sitesinden yapılan açıklamada, bazı kulüplerin ve yöneticilerinin kişisel hırs ve çıkarlarını milli menfaatlerin önünde tuttuğu belirtildi.

Açıklamada, "Seçimli kongre ve imza süreci kulüplerimizin büyük çoğunluğunun sağduyulu tutumlarıyla amacına ulaşamamıştır. Daha önce de ilan ettiğimiz gibi TFF Seçimli Mali Genel Kurulu 18 Temmuz tarihinde yapılacaktır. Bu süreçte Türk futbolunun ortak menfaatlerini her şeyin üzerinde tutarak son derece sorumlu davranan Türk futbol ailesinin büyük çoğunluğuna tekrar teşekkür ederiz." ifadelerine yer verildi.

TFF, Sportif Başarısızlıkları Bahane Eden Kulüpleri Suçluyor!

TFF, bazı kulüplerin sportif başarısızlıklarını bahane ederek kurumu hedef aldığını ve Türk futboluna ihanet ettiğini savundu. Açıklamada, "Bazı kulüplerin sportif başarısızlıklarının tutarsız bahanesi olarak sporseverlerin önüne TFF'nin ve kurullarının atılma çabası, TFF'nin kurumsal yapısının zaafiyete uğratılmaya çalışılması Türk futboluna ihanet etmektir." denildi.

TFF ayrıca, Türk futbolunun her aşamada ve her şartta doğru bilgilenmesi için şeffaflık politikasıyla çalışmaya devam edeceğini ve herhangi bir kulübün manipülasyona maruz kalmaması için gerekli desteği sağlayacağını bildirdi.

A Milli Takım Başarısı Herkesin Hedefi!

TFF açıklamasında, en önemli konsantrasyonlarının milli takımın başarısı olduğu vurgulandı. Açıklamada, "Bu açıdan özellikle Türk futbolunun içine sokulmaya çalışılan kaos ortamına hizmet etmemek ve hedefi dünya futbolunda söz sahibi olmak olan güzide kulüplerimizin saygıdeğer başkan ve değerli yöneticilerinin hiçbir yetkisi ve bilgisi olmayan bazı kaynakları referans almaması da büyük önem arz etmektedir. Zira gönül verdiği renkler birbirinden farklı olsa da ay-yıldızlı forma söz konusu olduğunda A Milli Takımımızla birlikte tek yürek olan milletimize duyduğumuz sorumluluğumuz gereği Avrupa Futbol Şampiyonası arifesinde Türk futbolunun amir kurumu olan Türkiye Futbol Federasyonu'nun en önemli konsantrasyonu A Milli Takımımızın başarısı olacaktır." ifadelerine yer verildi.

Editör: Utku Çelik