TBMM'nin onayıyla hayata geçen özel kredi programı, 100.000 TL ve üzerinde borcu olan vatandaşlara finansal bir soluk getiriyor. Detaylarına yakından bakalım.

100.000 TL ve Üzeri Borçlular Yaşadı

TBMM'den gelen son müjde, borç yükü altında olan vatandaşlara umut olacak nitelikte. Mayıs ayında onaylanan özel kredi programı, 100.000 TL ve üzeri borcu olanlara devlet destekli finansal yardım sağlayacak. Bu destek programı, kişisel ve ailevi mali ihtiyaçları karşılamak için tasarlandı ve geri ödeme süresi 36 ay olarak belirlendi.

Kredi Koşulları ve Detayları

100.000 TL üzeri borçlular için sunulan kredi programı, geri ödeme süresini 36 ay vadeli olarak sunuyor ve ilk taksit ödemesi 3 ay boyunca ertelenebiliyor. Bu özellik, ekonomik dalgalanmalara karşı bir güvenlik kalkanı sağlıyor. Kredi programı, Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafından sunulacak olup, 2024 yılının sonuna kadar geçerli olacak. Ancak kampanya süresi, bankaların yoğunluğuna göre uzatılabilir. Bu nedenle, erken başvuru yapmak önem arz ediyor.

İstanbulkartı Olanlara Müjde! Yüzde 50 İndirim Yapılacak İstanbulkartı Olanlara Müjde! Yüzde 50 İndirim Yapılacak

Başvuru sürecinde istenen belgeler arasında gelir belgesi gibi temel belgeler bulunuyor. Ayrıca, sigortalı çalışanlar için en az 12 ay boyunca aynı iş yerinde çalışmış olma şartı aranırken, esnafların vergi levhasının en az 2 yıl süreyle aktif olması gerekiyor. Emekli vatandaşlar için ise emekli maaşlarını katılımcı bankalardan birinden almaları şartı getiriliyor.

Kaynak: Haber Merkezi