Yönümüz Avrupa

Altınordu İcra Kurulu Başkanı Barış Orhunbilge, “Kendi evlatlarımızla önce Süper Lig’e çıkacağız, sonra da Avrupa’da mücadele edeceğiz” diye konuştu.

Yönümüz Avrupa

TFF 1. Lig ekibi Altınordu’nun İcra Kurulu Başkanı (CEO) Barış Orhunbilge, kırmızı lacivertlilerin genç oyuncusu Onuralp Çevikkan ile birlikte açıklamalarda bulundu. Türkiye'de futbolun sadece hafta sonundan hafta sonuna izlenen ve sonuç odaklı bir spor olduğuna dikkat çeken Orhunbilge, “Altınordu ise süreç odaklı bir sistemdir, bir futbol eğitim kurumudur, hayat okuludur. Bu nedenle kendimizi akıntıya karşı yüzen bir balık gibi görüyoruz. Tüm sistemimiz, binlerce yıldır yere üç noktadan basıp sapasağlam ayakta duran piramitler gibi üç ana sloganımız üzerine kurgulandı. Ve ancak bu sloganlarımıza sıkı sıkıya sarıldığımız sürece ayakta kalabiliriz” diye konuştu.

İşimiz insan bahçevanlığı

“İşimiz insan bahçevanlığı” diyen Orhunbilge, “Çağlar ve Cengiz, sonrasında Barış, Berke, Alican ve Erce, şimdi de Ravil ile Burak, bu sistemin ürünleri. Tek odağımız var, bu toprakların çocuklarına Avrupalı meslektaşları karşısında fırsat eşitliği yaratmak” dedi. “Kendi evlatlarımızla önce Süper Lig’e çıkacağız, sonra da Avrupa’da mücadele edeceğiz” saptamasında bulunan Orhunbilge, “Sekiz yıldır sürekli bir yatırım içerisindeyiz. Donanım tarafını yeni bitirdik, yazılıma başladık. Önümüzde daha iki yıl var ve sonrasında kendi kendini çeviren bir sistem olacağız” yorumu yaptı.

Ravil ve Burak en büyük örnek

Genç kaleci Onuralp Çevikkan da "futbol hayat gibidir” açıklamasında bulundu. Onuralp, “Hayatın içinde olan her şey, futbolun da içinde var. Hayat sana fırsatlar sunar, futbol da aynı şekilde fırsatları önüne getirir. Önemli olan şey, bu fırsat ayağına geldiğinde hazır olup olmadığındır. Biz Altınordu’da her zaman hazır olmayı öğreniyoruz, 15-16 yaşında A takıma yükselen Ravil Tagir ile Burak İnce bunun en güzel örnekleri” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner92