U12 CUP'ta festival gibi başlangıç

Bakan Osman Aşkın Bak ile efsane oyuncu Alex de Souza, Altınordu’nun düzenlediği 5. U12 İzmir Cup’ta 56 takımın kaptanına karşı gösteri maçı yaparak tarihi bir günün kahramanı oldular.

U12 CUP'ta festival gibi başlangıç

Bakan Osman Aşkın Bak ile efsane oyuncu Alex de Souza, Altınordu’nun düzenlediği 5. U12 İzmir Cup’ta 56 takımın kaptanına karşı gösteri maçı yaparak tarihi bir günün kahramanı oldular.

Altınordu’nun düzenlediği 5. U12 İzmir Cup’a katılan Gençlik ve Spor Bakını Osman Aşkın Bak ile efsane oyuncu Alex de Souza, uzun yıllar hafızalardan silinmeyecek bir maçın kahramanları oldu. Bakan Bak ve Alex, açılıştan hemen sonra organize edilen gösteri maçında, U12 İzmir Cup’a katılan 56 takımın kaptanına karşı oynadı. Üzerlerindeki Altınordu formaları ile sahaya çıkan Bakan Bak ve Alex, hakemin düdüğü ile birlikte ilk atağı gerçekleştirdi. Bakan Bak’ın pasını iyi değerlendiren Alex, topu formasının altında saklayıp 56 kişilik savunmanın arkasına sızıp vuruşunu yaptı, ancak kaleci gole izin vermedi. Çocukların atağını Bakan Bak çizgiden çıkarırken, derinlemesine pasında topla buluşan Alex’in vuruşunda savunma bir kez daha gole izin vermedi. Ancak çocuklar üçüncü atakta gole buldu ve maç 1-0 sona erdi.

ALEX: KEŞKE 12 YAŞINDA OLSAYIM


Gençlik Hizmetleri ve Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, İzmir Valisi Erol Ayyıldız, İzmir Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın ile bir çok ismin izlediği 5. U12 İzmir Cup’ın başlama vuruşunu Bakan Bak, Alex, Altınordu Başkanı Seyit Mehmet Özkan, Altınordu U12 takımı oyuncusu Onuralp Çevikkan ile maskot Atakan hep birlikte yaptı. Bakan Bak, Alex ve Özkan açılışta da topla keyifli bir gösteri yaptı. Alex de Souza açılışta yaptığı konuşmada, turnuvanın çok güzel olduğunu söyleyerek, 2Altınordu, çocuklara müthiş imkanlar sağlıyor. U12 İzmir Cup, bunlardan sadece biri. İki gündür İzmir’deyim. Burada gördüklerimden sonra tek bir şey söyleyebilirim; keşke 12 yaşında olup sahaya çıkabilsem” dedi.

BAKAN BAK: BİZİM DÜNYA KUPAMIZ U12 İZMİR CUP


Bakan Bak, Haziran ayında Rusya’da Dünya Kupası’nın düzenleneceğini hatırlatarak, 2Bizim de Dünya Kupamız U12 İzmir Cup’tır. Muhteşem bir organizasyonda çocuklarla birlikte olmak, onlarla beraber futbolun coşkusunu yaşamak müthiş bir duygu. Altınordu Başkanı Seyit Mehmet Özkan’a, çocuklar adına teşekkür ederim” diye konuştu. Başkan Seyit Mehmet Özkan ise çok kısa süreli konuşmasında Altınordu’nun sloganı olan “İyi Birey, İyi Vatandaş, İyi Futbolcu’yu çocuklara İngilizce olarak her bir ağızdan söyledi.
Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2018, 17:43
YORUM EKLE