Metecan'a teklif

Basketbol Süper Ligi'nin en çok süre alan ve en çok sayı atan yerli oyuncularından biri olan ve sözleşmesi boşa çıkan Pınar Karşıyakalı Metecan Birsen'e Başkent ekibi Türk Telekom teklif götürdü

Metecan'a teklif

Haber/Levent Arıöz

Bu sezon vitrin yapan bir çok oyuncuyu transfer döneminde kaybetme tehlikesi bulunan Pınar Karşıyaka'nın bir oyuncusuna daha ilgi büyük. Basketbol Süper Ligi'nin en çok süre alan ve en çok sayı atan yerli oyuncularından biri olan ve sözleşmesi boşa çıkan Pınar Karşıyakalı Metecan Birsen'i Başkent ekibi Türk Telekom istiyor. Sezon başında 1 yıllık sözleşme imzalanan ve şu an boşta olan 25 yaşındaki forveti Ankara ekibiyle Ankara ekibinin Koçu Burak Gören yakından ilgilenirken, Gören ilk teklifini Metecan'a iletti. İlk tercihi Pınar Karşıyaka olacak Metecan, istediği teklifi alamazsa Türk Telekom alternatifini değerlendirecek. Öte yandan Telekom Samet Geyik, Muhsin Yaşar, İsmet Akpınar ve Can Korkmaz ile de ilgileniyor.

İndirim istenecek

Öte yandan Crocker ve yeni sezonda takımda düşünülmeyen Triche haricinde mevcut kadrosunu korumayı planlayan Pınar Karşıyaka, oyuncularla tekrar anlaşmak için önce bu sezonun kalan alacaklarında orta yol bulmaya çalışacak. Basketbol Federasyonu'nun koronavirüs salgını nedeniyle sezonu erken sonlandırmasıyla oyuncuların nisan, mayıs ve hazirandaki kalan 3 aylık maaşları konusunda indirim istenecek. Basketbol Tahkim Mahkemesi, sezon sonuna kadar olan maaşlar için oyuncularla kulüplerin aralarında fedakarlık yaparak anlaşmalarını istemişti. Yeni sezon için Taylor, M'Baye, Nusret'le şimdiden söz kesen Kaf-Kaf'ta Semih'in sözleşmesi de sürüyor.

YORUM EKLE

banner97

banner96