Kucağında kızıyla koştu şampiyon oldu

Öğretmenler Oryantiring Şampiyonası'na katılan milli sporcu Büşra Altın yarışma esnasında kızının ağladığını görünce çocuğunu kucağına alarak birinciliğe koştu

Kucağında kızıyla koştu şampiyon oldu

Bostanlıspor’un yeni branşı oryantiringin başına geçen ve antrenör-sporcu olarak görev yapacak milli sporcu Büşra Altun son şampiyonada kucağındaki 3,5 aylık kızı Hayal Lina ile koştu ve şampiyon olarak kürsüye çıktı. Türkiye ve İzmir’de korona virüs öncesi yapılan son Oryantiring yarışması olan Öğretmenler Oryantiring Şampiyonasına kızı Hayal Lina ile katılan Büşra Altun, ipi kucağındaki 3,5 aylık kızı ile birinci olarak göğüsledi. Büşra Altun, “Şampiyonayı önde götürüyordum. Son tura girmeden önce eşim, kayınpederim ve sporcu arkadaşlarımın bulunduğu grubun yanından geçerken kızımın ağladığını duydum. Susmuyordu. O nedenle de kaybedersem kaybedeyim. Yeterki kızım ağlamasın diyerek kucağıma aldım. Yarışmanın kurallarını da bildiğim için yarışa devam ettim ve haritadaki son iki kontrol noktasını da kucağımda kızım ile geçerek birinci oldum. Elbette bu benim için büyük bir mutluluktu. Kızımı da böylelikle bu sporun içine daha çok küçük yaşta sokmuş oldum” dedi.

Spor kariyerinde Türkiye Şampiyonlukları, çeşitli uluslararası Turnuvalarda birincilikler, Akdeniz Ülkeleri Şampiyonluğu, Güneydoğu Avrupa Şampiyonluğu, Azerbaycan Heydar Aliyev Kupası Birinciliği ve Türkiye Üniversiteler Şampiyonluğu gibi başarılar bulunan Bostanlıspor’un milli sporcusu Büşra Altun yeni hedefinin Karşıyaka’ya yepyeni şampiyonluklar getirmek ve şampiyon sporcular yetiştirmek olduğunu ifade etti. Bostanlıspor Gençlik Spor Kulübü Başkanı Avni Erboy, oryantiring sporunun zihin gelişimine yararlı ve her yaş grubunda yapılan bir spor olduğundan önem verdiklerini belirterek, “Şampiyonumuz Büşra 3,5 aylık kızını da bu sporun içine soktu. 80 yaşında sporcumuz var. Danışmanımız Cengiz Altun ile birlikte koronadan kurtulduktan sonra yapacağımız organizasyonların planlarını çıkarmaya başladık. İlk etapta Bostanlı’da çocuklar ve gençlere tanıtıcı bir oryantiring şenliği yapmayı düşünüyoruz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER