Göz Göz'e müjde

Göztepe Gürsel Aksel Sağlıklı Yaşam Merkezi'nde kale arkası tribününde taraftarların ayakta izlemesi için izin çıktı

Göz Göz'e müjde

26 Ocak Pazar günü Beşiktaş'la oynanacak karşılaşma ile görücüye çıkacak Göztepe Gürsel Aksel Sağlıklı Yaşam Merkezi'nde kale arkası tribününde taraftarların ayakta izlemesi için izin çıktı. Türkiye Futbol Federasyonu’nun dün duyurduğu stadyumlara ayakta seyirci alınabilmesi yönündeki talimat değişikliği ile koltuksuz kale arkası düzenlemesi yapılabilecek. İlgili hazırlıkların Beşiktaş maçına yetişip yetişmeyeceği henüz belli değil. Türkiye'de Göztepe'nin bir ilki gerçekleştireceği uygulamada Gürsel Aksel Stadı'nın İnönü Caddesi'ne bakan kale arkası ayakta seyirciyi ağırlayacak. Böylece 20 bin 35 olan kapasite 25 bin 35'e çıkartılacak. Kale arkasına monte edilen koltukların en yakın zamanda sökülüp, ayakta seyirciye uygun hale getirilmesi bekleniyor. İkinci aşamada ise  aynı işlem kale arkasında da gerçekleştirilebilecek. Böylece stadyumun kapasitesi toplamda 30 bin 35'e kadar çıkartılabilecek.

Almanya'da yoğun

Ayakta maç izleme Almanya'da yoğun. Bu tribünler her statta 10 binin üzerinde kişiyi ağırlayabiliyor. Her sezon 80 binin üzerinde kombine bilet satan Borussia Dortmund'un stadında 28 bin kişilik 'Sarı Duvar' tribünü bulunuyor. Taraftarların maçları ayakta izlediği 'Sarı Duvar'ı, Dortmund'un ezeli rakibi Schalke'nin 16 bin kişilik tribünü izliyor. Göztepe tribünleri de yeni uygulamayla Türk futboluna öncü olacak. Tribünlerin adının ne olacağına ise Göztepeli taraftarlar karar verecek.

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2020, 18:20
YORUM EKLE
YORUMLAR
şirinyerli gözgöz
şirinyerli gözgöz - 9 ay Önce

sonunda beklenen haber sıra torbalı tesisine geldi daha spor salonu var kulup binası yenilenecek İzmir uzun yıllar sonra lider çıkardı Mehmet Sepil kıymetini bilelim.

banner92