banner109

'Boş buldukları binaya fakülte yapıyorlar'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile 10 farklı üniversitede toplam 10 yeni fakülte kuruldu. Türk Tabipleri Birliği (TTB) İkinci Başkanı Ali İhsan Ökten, “Boş buldukları her binayı tıp fakültesi yapıyorlar” dedi

'Boş buldukları binaya fakülte yapıyorlar'

Bazı fakültelerin kurulması ile bazı yüksekokulların kapatılmasına ilişkin Cumhurbaşkanı kararı, Resmi Gazete'de yer aldı. Karara göre, Batman Üniversitesi'nde Diş Hekimliği Fakültesi, İstanbul Galata Üniversitesi'nde Sağlık Bilimleri Fakültesi, İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi'nde İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi'nde Hukuk Fakültesi, Mardin Artuklu Üniversitesi'nde Tıp Fakültesi, Muş Alparslan Üniversitesi'nde Diş Hekimliği Fakültesi, Nuh Naci Yazgan Üniversitesi'nde Hukuk Fakültesi, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi'nde Spor Bilimleri Fakültesi, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi'nde Spor Bilimleri Fakültesi ile Sağlık Bilimleri Üniversitesi'nde Kayseri Tıp Fakültesi kuruldu. Erzincan Binali Yıldırım ile Recep Tayyip Erdoğan üniversitelerindeki beden eğitimi ve spor yüksekokulları da kapatıldı.

Sayı 127'ye yükseldi

Kararı değerlendiren Türk Tabipleri Birliği (TTB) İkinci Başkanı Ali İhsan Ökten, yeni fakülteler ile tıp fakültesi sayısının 127’ye yükseldiğine işaret ederek, “Boş buldukları her binayı tıp fakültesi yapıyorlar” dedi. Türk Ceza Hukuku Derneği Başkan Yardımcısı Kazım Yiğit Akalın, hukuk fakültelerine ilişkin hedeflere işaret ederken “Sanki hiç yokmuş gibi iki yeni fakülte açılmasının akıl ve mantıkla izah edilebilir bir tarafı yok” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE

banner97

banner96