banner112

Yücel '19 Mayıs meşalesini yakmaya devem edeceğiz'

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanı Deniz Yücel 19 Mayıs Atatürk'ü Ama Gençlik ve Spor Bayramı sebebiyle bir mesaj yayınladı.

Yücel '19 Mayıs meşalesini yakmaya devem edeceğiz'

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanı Deniz Yücel 19 Mayıs Atatürk'ü Ama Gençlik ve Spor Bayramı sebebiyle bir mesaj yayınladı.

Yücel mesajında gençlere da seslendi. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün çizdiği yolda gençlere güvendiklerini söyleyen Deniz Yücel, "Gençlerimizle birlikte, 25 Haziran sabahında daha özgür, daha güçlü, daha adaletli, 19 Mayıs ruhuna yakışan ve cumhuriyetin ışığıyla aydınlanmış bir Türkiye'ye uyanacağımıza yürekten inanıyoruz." sözlerine yer verdiği Yücel mesajında şu sözlere yer verdi.

GENÇLERİMİZE YÜREKTEN İNANIYORUZ


Bugün vatan dediğimiz sınırları, Al bayrağımızın rengini ve cumhuriyetimizi, özgürlüğümüzü ve geleceğimizi borçlu olduğumuz, ülkemizin kurtarıcısı ve cumhuriyetimizin kurucusu, eşsiz lider ve Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ü anarak ona saygımızı, minnetimizi ve dinmek bilmeyen özlemimizi ifade ederek başlamak istiyorum. Atamızın yolunda, izinde ve ışığında yürüyoruz. Cumhuriyetimize ve halkımıza hak ettiği günleri, çok yakında bir kez daha yaşatacağımıza 19 Mayıs'ta bir kez daha söz veriyoruz. ATA' mızın 19 Mayıs'ta Samsun'a ayak bastığı günkü gayesini çok daha iyi idrak edeceğimiz, 19 Mayıs 1919'da yakılan kurtuluş meşalesine benzer bir meşale yakacağımız günlerden geçiyoruz. 'Artık Tamam' dediğimiz, cumhuriyetimizin tüm kurumlarıyla hakim kılınması, halkımızın baskıdan, zulümden ve tek adam yönetiminden kurtarılması gereken günlerden geçiyoruz. Bu büyük ve önemli görevde, bizler de Atatürk gibi en çok gençlerimize güveniyoruz. Onların cumhuriyet aşkı, Ata'larına olan bağlılığı, özgürlük ve demokrasiye olan inancıyla çok yakında, belki de 25 Haziran sabahında daha özgür, daha güçlü, daha adaletli ve cumhuriyetin ışığıyla aydınlanmış bir Türkiye'ye uyanacağımıza, 19 Mayıs meşalesini yakmaya devam edeceğimize yürekten inanıyoruz.

FİKRİ VE VİCDANI HÜR GENÇLİKLE KAZANACAĞIZ


CHP İl Başkanı Deniz Yücel, Aatürk'ün gençlere olan güvenini her zaman gösterdiğini ve gençliğe önemli vazifeler verdiğini ifade ederek "Atatürk Millî Mücadele sıralarında Türk milletini ileri götürecek olanların ve köhnemiş fikirlere karşı gelecek olanların genç fikirler olduğunu görmüştü. Kurtarıcımız her yaptığı işte, her savaştığı cephede ve tüm devrimlerinde yanına gençleri almış, onlara olan güvenini ve inancını her seferinde göstermiştir.Mustafa Kemal Atatürk'ün öğretmenlerimizden fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller yetiştirmesini istemesinin, bir sebebi vardı elbette. Gençlerimiz bilimin ve çağdaş eğitimin ışığında, özgürlüğün ve cumhuriyetin ışığından vazgeçmeden ve kimse tarafından kandırılmadan ülkelerini yüceltsin ve güçlendirsin istemiştir. Bu yolda gençlere en önemli vazifelerinin ne olduğunu da " Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir." diyerek göstermiştir." dedi.

ARTIK TAMAM


Yücel konuşmasın sonunda 24 Haziran seçimlerine değinerek, kurtuluş yolunda ilk hedeflerinin 'Tamam' demek olduğunu belirterek, şu ifadeleri kullandı.
Bu yolda ilk hedefimiz 24 Haziran'da Artık TAMAM demektir. Vakit az ama yapacak çok işimiz var. Bizler Ata'mızın huzurunda birliğimizi kaybetmeden, umudumuzu hep taze tutarak, çok yaklaştığımız hedefimize ulaşıncaya kadar çalışmaya söz veriyoruz.Biliyoruz Cumhuriyet Kazanacak, Demokrasi Kazanacak, Halk Kazanacak, Biz Kazanacağız ve Türkiye'm Kazanacak. Ata'mızın ülkemizin kaderini değiştirdiği ve kurtuluşun ilk ve en büyük adımının atıldığı bugün de tüm halkımızın, İzmirlilerin ve gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, milli mücadelede ve cumhuriyet yolunda, bugüne kadar hayatını kaybetmiş tüm Şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum,

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2018, 12:31
banner123
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner101

banner100